Nemzetközi együttműködési program indult útjára Budapesten
Nyolc ország és 21 partnerszervezet részvételével indult útjára a RARE - Változó diskurzusok, változó gyakorlatok: A romák, mint emberi erőforrás (RARE - Changing Discources, Changing Practices: The Roma As Human Resources) c. projekt, amely az Interreg: Duna 2014-2020 - Új transznacionális együttműködési program keretében jött létre.
A projekt fő partnere a Magyar Máltai Szeretetszolgálat, Romániából hárman csatlakoztak a romák foglalkoztatottságát elősegítő program megvalósításához: az Együtt Ügynökség (Agentia Impreuna), az Etnikumközi Kapcsolatok Hivatala (DRI) és Sepsiszentgyörgy Önkormányzata.
A 30 hónapos program végső célja, hogy növelje a munkaképes romák foglalkoztatottsági szintjét. Ennek érdekében a projekt révén a következő részcéloknak kell megvalósulniuk: a szociális szolgáltatásokkal foglalkozó intézmények kapacitásának növelése, a romák foglalkoztatottságának gazdasági hatásának felmérése, és a többségi társadalom körében kialakult előítéletek és sztereotípiák lebontása.
A célok elérése érdekében az Interreg Duna együttműködési program 2 millió euróval támogatja a 30 hónapos RARE akciótervet, amelynek első lépéseire február 22-23. között került sor Budapesten, a Máltai Szeretetszolgálat által működtetett Befogadás Házában.
A találkozó során a résztvevő partnerek lefektették az együttműködésük alapjait, valamint megbeszélték az elkövetkezendő projektszakaszok tevékenységeit és céljait. Ennek értelmében a 2017-es évre vállalt feladatok közé tartozik a foglalkoztatottságban résztvevő intézmények feltérképezése és elemzése, a partnerek által működtetett “jó példák” meglátogatása tapasztalatcsere és a jó gyakorlatok megismerése céljából, valamint a sikeres és kevésbé jól sikerült példák megismerése nyomán országonként egy-egy mintaprojekt megvalósítása. Romániából ez a vállalás Sepsiszentgyörgy Önkormányzatát érinti.
A következő, teljes körű találkozóra májusban kerül sor Bukarestben.