hu
 
Szombat, 2026. Június 27.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata bevezeti a Zöld Péntek elnevezésű programot

2026.03.26

Áprilistól minden pénteken bárki ingyenesen használhatja a városi tömegközlekedést.

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala elindítja a Zöld Péntek elnevezésű programot, amelynek célja a fenntartható közlekedés ösztönzése és a városi légszennyezés csökkentése. Április 3-tól kezdődően minden pénteken a sepsiszentgyörgyiek, valamint a városba látogatók is ingyenesen vehetik igénybe a Multi-Trans vállalat által üzemeltetett valamennyi buszjáratot.

A Környezetvédelmi, Vízügyi és Erdészeti Minisztérium kezdeményezéséhez csatlakozva, a program bevezetése egy meghatározó lépés a tisztább és élhetőbb városi környezet megteremtése felé. A kezdeményezés kiemelt célja, hogy a városi tömegközlekedés valós és vonzó alternatívája legyen a személyautó használatának, ezáltal gördülékenyebbé váljon a városi forgalom, és nem utolsósorban a szén-dioxid-kibocsátás mérséklése révén hozzájáruljon környezetünk megóvásához.

Kedvezmények és elérhetőség

Annak érdekében, hogy minél többen élhessenek a lehetőséggel, az önkormányzat a lehető legegyszerűbb módon teszi lehetővé az autóbusszal való közlekedést:

  • Az utasok minden pénteken díjmentesen vehetik igénybe a Multi-Trans járatait.
  • A pénteki napokon nincs szükség menetjegyre vagy bérletre, az utazási igazolványok felmutatása nem kötelező.
  • A program Sepsiszentgyörgy teljes közigazgatási területén érvényes, beleértve Szotyort, Kilyént és Sugásfürdőt is.

A már érvényes bérlettel rendelkező utasok továbbra is használhatják azokat, ám a bérletek érvényessége nem hosszabbodik meg, mivel a program a közösség számára nyújtott kiegészítő kedvezménynek minősül.

A program megvalósítását teljes mértékben Sepsiszentgyörgy helyi költségvetéséből finanszírozzák. A kezdeményezés a közösség részéről megfogalmazott javaslatokat is figyelembe véve született meg, amelyek a légszennyezés és a városi közlekedés zsúfoltságának csökkentése érdekében a tömegközlekedés használatát hangsúlyozták.

A Zöld Péntek nevű program által Sepsiszentgyörgy azokhoz a korszerű romániai városokhoz csatlakozik, amelyek már bevezették ezt a sikeres programot a környezetvédelem és városi közlekedés zsúfoltságának csökkentésének érdekében.

Kérjük Önöket, hogy április 3-tól minden pénteken hagyják otthon a személyautójukat, és válasszák az autóbuszt!

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön