hu
 
Hétfő, 2025. Szeptember 01.

Baba-barát Sepsiszentgyörgy

2009.09.11
Kismamák küldöttségével találkozott Antal Árpád András polgármester, akikkel arról beszélt, hogyan lehet baba-baráttá tenni a várost.

\"\"

Sepsiszentgyörgy vezetője elmondta, az átjárók felfestését, a babakocsik az úttestről, járdáról való lejárási lehetőségének biztosítását és a járdákon való parkolás felszámolását ígérte a gyerekes szülőknek a kampányban. A gyalogátjárók felfestését nagymértékben megoldották, de arra kérte a kismamákat, jelezzék, hogy hol van még szükség ilyen jelzésekre. Az autók parkolása a járdákon hosszabb folyamat, ugyanis a parkolóhelyek hiánya a város egyik legnagyobb gondja, de szívesen támogatja a kismamák által javasolt civilkezdeményezést, amely szórólapokon figyelmeztetné a sofőröket, hogy figyelmesebben parkoljanak.

\"\"

A beszélgetésen a játszóterek kérdése is felmerül, ennek kapcsán Antal Árpád András polgármester elmondta, idén 9 új játszóteret építenek, és 2012-ig szeretné az egész városban rendbe tenni a játszótereket.

A város vezetője és a kismamák képviselői minden hónap első csütörtökjén találkoznak, hogy közösen találják meg azokat a megoldásokat, amelyekkel Sepsiszentgyörgy igazi baba-barát várossá válik.


21-ik évadát kezdi az M studio
2025.09.01

Az M Studio szeretettel várja az érdeklődőket az új, immár 21. évad programjaira, amelyek két új bemutatóval és számos nemzetközi együttműködéssel színesítik a társulat tevékenységét. A társulat továbbra is elkötelezett a kortárs tánc népszerűsítése iránt, helyi és nemzetközi szinten egyaránt.

A sepsiszentgyörgyi MindFormers esemény a kezdet!
2025.09.01

A szervezők bejelentették, hogy már jövő héttől elkezdődik a klubszerű működése annak a közösségnek akik részt vettek az eseményen, azokkal akiket a tudásvágy, a kíváncsiság és a jövő iránti nyitottság hozott ki a volt cigarettagyár épületébe.

Futóverseny Sepsiszentgyörgy ikonikus épületein keresztül
2025.08.26

Szeptember 15-ig lehet nevezni a SEPSI Inst. RUN második kiadására

Elektronikus energiakuponok igényelhetők
2025.08.26

Az alacsony jövedelemmel rendelkező fogyasztók online igényelhetik az elektronikus energiakuponokat az EPIDS elektronikus platformon, az epids.mmuncii.ro honlapcímen, egyszerűsített eljárással, egy adatlap kitöltése által.

Űrkutatástól az akrojógáig, animációtól a koncertekig: MindFormers, ahol mindenki megtalálja a saját világát
2025.08.21

Augusztus végén Sepsiszentgyörgy olyan esemény otthona lesz, amelyhez fogható még nem volt a városban: három napon át a MindFormers tölti meg a Dohánygyárat tudással, inspirációval, kreativitással és közösségi élményekkel.