hu
 
Csütörtök, 2025. December 18.

Antal Árpád András: A polgármester, ha kell, politizál is

2009.06.19
Sepsiszentgyörgy polgármestere felajánlotta, hogy ingyenes felkészítőt tart a közigazgatási törvényből a helyi demokrata-liberális párti politikusoknak, mert legutóbbi nyilatkozataik szerint nem ismerik a jogszabályokat. „Látszik, hogy a megyében nincs polgármesterük, mert nincsenek tisztában a feladatkörökkel. El kell nekik mondanom, hogy a polgármestert nem a párt nevezi ki, így engem sem az RMDSZ nevezett ki polgármesternek” – szögezte le Antal Árpád András, utalva a Demokrata Liberális Párttól kapott levélre. A város vezetője elmondta, még mindig várja a román politikusok által ígért pénzt a Mihai Viteazul tér felújítására, ugyanakkor keserűen megállapította, hogy várhatóan a város pénzéből fejezik be a munkálatokat, ami talán nem is baj, hiszen így egyértelműen világossá válik mindenki számára, hogy a román pártok nem tesznek semmit Sepsiszentgyörgyért.

\"\"
 
„Az utóbbi választásokon a román lakosságon belül is jóval 20 százalék alatt teljesített a Demokrata Liberális Párt, ami az országos átlaguknak a töredéke.  Az összlakosságra nézve Háromszéken 4 százalékos, Hargita megyében 2 százalékos a DLP támogatottsága. Számomra kérdés, hogy a bukaresti politikusok mennyire veszik komolyan az itteni helyi szervezetüket, amikor a két magyar megyéért a brassói polgármester felel. Tulajdonképpen azzal, amit Székelyföldön a helyi román politikusok művelnek, lejáratják pártjukat” – fejtette ki Antal Árpád András, hozzátéve, jelezni fogja Vasile Blaga miniszternek és George Scripcaru brassói polgármesternek, hogy mi történik Háromszéken. Szerinte a mindössze 2000 szavazatot szerző helyi demokrata-liberális párti politikusok megnyilvánulásaikkal nevetségessé teszik pártjukat, közép és hosszútávon veszélyeztetve azt, hogy valaha is együttműködés alakulhasson ki az RMDSZ és a DLP között. Antal Árpád András kihangsúlyozta, a polgármester és a megyei tanácselnök politikus is, és ez mindenütt így van, hiába próbálják ezt is felróni a megye és a város vezetőjének. A jelenlegi kormányfő még Kolozsvár polgármestere volt, amikor a párt elnöke lett – emlékeztetett Antal.

\"\"

„Emberi vonatkozásban és felkészültség szempontjából is óriási a különbség a helyi és a központi román politikusok között. Sajnos itt Székelyföldön hozzá nem értést, arroganciát és a város gondjai iránti érdektelenséget tapasztalunk a DLP helyi emberei részéről” – jelentette ki Antal Árpád András. Újságírói kérdésre válaszolva elmondta, szerinte a DLP Kovászna megyei szervezetének alkotmányos joga aláírásgyűjtést kezdeményezni, hogy népszavazást írjanak ki a sepsiszentgyörgyi polgármester leváltásáról. „Joguk van ezt a folyamatot elindítani, a szavazatra jogosultaknak 25 százaléka kell aláírnia a kezdeményezést, és ha kiírják a népszavazást, akkor leváltásomhoz 50 százalék plusz egy szavazatot kell megszerezniük” – magyarázta el a procedúrát Antal Árpád András.

\"\"

Sepsiszentgyörgyön koncertekkel és látványos lézershow-val köszöntik az újévet
2025.12.16

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és a Kónya Ádám Művelődési Ház szilveszteri utcabálra hívja a város lakóit a Főtérre, az eseményt idén a közösség véleményét figyelembe véve és az állatvédelem jegyében szervezik meg.

Rekordszámú részvétel a fényfestésen: közel 3 000 alkotást vetítenek ki a Tamási Áron Színház homlokzatára
2025.12.15

A legérdekesebb rajzok díjazására december 19-én, pénteken 18:00 órától kerül sor

Hatvan napig megtekinthetők lesznek a szépmezői kataszteri műszaki dokumentációk
2025.12.15

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala köztudomásra hozza, hogy az utólagosan módosított, 1996/7-es kataszteri és ingatlan-nyilvántartási törvény 14. cikkelyének 1. bekezdése alapján kifüggesztik a szépmezői 3., 4., 5., 6. és 9. szektorok kataszteri műszaki dokumentációit. 

A Karácsonyi Vásár programja Sepsiszentgyörgyön
2025.12.11

December 13–23. között zajlik a Karácsonyi vásár Sepsiszentgyörgy Főterén, ahol a látogatók különleges ünnepi ajándékok és különböző finomságok közül válogathatnak. A színpadon karácsonyváró műsorokra kerül sor, hogy a városlakók és az idelátogatók még inkább a közelgő ünnepekre hangolódjanak.

Karácsonyi vásár Sepsiszentgyörgyön
2025.11.28

December 13–23. között kerül sor a Karácsonyi vásárra Sepsiszentgyörgy Főterén, ahol a látogatók különleges ünnepi ajándékok és különböző finomságok közül válogathatnak. Az ünnepi hangulatot a színpadi műsorok mellett számos kiegészítő program teszi meghittebbé.