hu
 
Csütörtök, 2026. Január 22.

2014-12-18: Átmenetben - Henning János új kiállítása

2014.12.18

Újabb kiállítással jelentkezik  Henning János fotóművész, aki a Játék évében készült fotósorozatában a  színészi állapot köztes arcait villantja fel. Sepsiszentgyörgy Székelyföld Kulturális Fővárosa program ebben az évben a játékra, a színházra, az előadó-művészetre fektette a hangsúlyt, a tárlat pedig az idei tematikus év lezárásának is tekinthető. Az Átmenetben című sorozat a Thália metamorfózisa megnevezést is viselhetné. A fényképész az öltöző árnyékából figyeli, amint a Tamási Áron Színház társulatának tagjai újra felöltik hétköznapi önmagukat: a tárlat anyaga a közönség számára ismeretlen és hozzáférhetetlen térben, az öltözőben készült. A kiállítás megnyitóját december 23-án, kedden 19 órától az Új Stúdió előcsarnokában tartják.

Állapotok közt lengő folytonos elengedés-visszatérés tánc a színház. Rögzíthető-e benne az átalakuló arc, az átélés kiengedésének momentuma? Felmutatható-e az átérés? És mi lehet a köztes időben? Rejtelmes csend, év-milliomodokig terjedő csillagtáv. Mi a miénk valójában ebből? És meddig a sajátunk? Ki az, ami az enyém? És, meddig az? Hol az arcom? A megszállott hitű állapot végén, magamra találok-e újra és újra? Sem más, sem magad nem vagy: e töredékben ez a megrendítő. Aztán a keretbe rendeződés: az én határai közé való visszatérés. Helyre tenni a kibillent valót, újjászületve. Vagy nem tenni helyre. Lehet-e mindennap átjárni? Lehet-e mindennap magamnál lenni?" – írja a kiállítás katalógusának előszavában Prezsmer Boglárka dramaturg.


 

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata lehetőséget kínál 431 garázs koncessziós szerződésének meghosszabbítására
2026.01.19

A haszonbérleti szerződéseket a következő időszakban egyenként megvizsgálják  

Bővül a De Minimis program a sepsiszentgyörgyi vállalkozások számára: a telekadó után is igényelhető kedvezmény
2026.01.19

A módosítás érvénybe lépését követően, a sepsiszentgyörgyi székhelyű vállalkozások a telekadó legalább 70%-ának megfelelő adókedvezményben részesülhetnek.

Új közlekedési lámpákat helyeznek üzembe ezen a héten Sepsiszentgyörgyön
2026.01.19

A lakók kérésére a hétvégi működési program is módosul

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata csökkenti a garázsok éves haszonbérleti díját 10 euró/négyzetméterre
2026.01.16

A kedvezmény feltétele a garázsok egységes felújítása az önkormányzat által előírt szabványok alapján