hu
 
Szombat, 2026. Június 20.

Megvásárolják a kamaratermet

2013.12.13

Ismét módosították a megyeszékhely költségvetését – Antal Árpád András polgármester elmondta: 28 ezer lejjel nőtt a város bevétele, így Sepsiszentgyörgy költségvetése 122 622 330 lejt tesz ki.

A szemerjai kicsi stadion építési munkálataira 100 ezer lejt különítettek el. Kiegészítették a Tamási Áron Színház idei költségvetését 176 500 lejjel, ez az összeg az utolsó negyedév kiadásait fogja fedezni. A Puskás Tivadar-iskolában megvalósított uniós pályázat révén 320 ezer lej érkezik vissza a város kasszájába.

Döntés született a kamaraterem megvásárlásáról is: a helyiséget jelenleg a Tamási Áron Színház használja, az épület a Proiect Covasna Rt. tulajdonában van, az ő részükről érkezett eladási ajánlat az önkormányzathoz, és több egyeztetés után az a döntés született, hogy a város megvásárolja az ingatlant, ezáltal is bővítve a kulturális infrastruktúrát.

Elkészült a megvalósíthatósági tanulmány a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Sepsiszentgyörgyre tervezett tagozatának székhelyéül szolgáló ingatlan külső területének rendezésére. Erre a munkálatra 100 ezer lejt különítettek el. Maga az épület 2011 óta üresen áll, mivel megszűnt a Gámán János-iskola, de a város feltett szándéka, hogy ne maradjon kihasználatlanul az épületegyüttes, a belső tereket majd a felsőoktatási intézmény fogja kialakítani az igényei szerint.

A közgyűlés arról is határozott, hogy fel kell újítani a polgármesteri hivatal egy részét. Sztakics Éva alpolgármester elmondása szerint a városháza bejárata, illetve annak folyosói eléggé rossz állapotban vannak, az elöljárók szerint ez nem méltó egy hivatalhoz. A munkálatokra közbeszerzést írnak ki, hogy minél hamarább tudják megkezdeni a szépítési folyamatot. Az irodákat már korábban sikerült az igényeknek megfelelően rendbe tenni.

Öt diák helyett idén hat tanuló részesül a Szent György-ösztöndíjban, mivel az elbírálás során az utolsó két diák szinte azonos pontszámot kapott, ezért a tanácsosok eggyel több érdemösztöndíjat fognak odaítélni egy hét múlva.
 

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.

Tudományos játszóházat építenek Sepsiszentgyörgyön az egykori dohánygyár épületeiben
2026.06.15

Hat ipari műemléképületet mentenek meg és alakítanak át a jövő terévé

MindFormers: közös gondolkodás a jövőről, innovációról, fenntarthatóságról
2026.06.11

Szeptember 16–19. között ismét benépesül a sepsiszentgyörgyi egykori Cigarettagyár, hiszen második alkalommal szervezik meg a MindFormers rendezvényt, amelynek célja, hogy közösen gondolkodjunk a jövőről, az innovációról, a technológiáról, a fenntarthatóságról és azokról a változásokról, amelyek már ma formálják a következő évtizedeket.

Másodszor érkezik Sepsiszentgyörgyre a Mozgás Éjszakája – ingyenes sportélményekkel várják a résztvevőket
2026.06.10

Június 12-én, pénteken, egyetlen éjszakára a mozgásé és a közösségi élményeké lesz a főszerep Sepsiszentgyörgyön, ahol a Mozgás Éjszakája programsorozat keretében több mint tizenhat sportág és számos szabadidős mozgásforma várja az érdeklődőket.