hu
 
Szombat, 2025. Szeptember 13.

Szépen szerepelt Alkony és Bagoly Szabolcs

2013.09.22

Egy lóhosszal maradt le a döntőről Bagoly Szabolcs és Alkony. A sepsiszentgyörgyi lovast az utolsó félkörben sikerült megelőznie Baja versenyzőjének, Németh Jánosnak. A székelyföldi induló így is szépen szerepelt, második helyen végzett a középdöntő ötödik futamában.

Már a felvezetőnél hallani lehetett, hogy valószínűleg Alkony és My Boy Mennydörgés között dől el a verseny, a futam azonban nagyon erős volt, az eddigi legerősebb – vélte Pécsi István szakkommentátor. Szabolcsnak és Alkonynak jó esélyt jósoltak, de azt is elmondták, hogy Németh János, a bajai induló tavaly is döntős volt. Egy futamban futottak Hédervár képviselőjével is, Baumann Adriennel, akit szintén nagyon erősnek tartottak. A jóslat aztán beigazolódott: nagyon éles küzdelem után, az utolsó fél körben Mennydörgésnek sikerült átvennie a vezetést Alkonytól, és egy lóhosszal legyőzni őt.

Sztakics Éva-Judit, a Székely Vágta főszervezője, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere elmondta: nagyon büszkék Alkonyra és Bagoly Szabolcsra, hiszen, amit elvártak tőlük, maximálisan teljesítették. „Négy hónap kemény edzés után, ez egy nagyon szép eredmény. Idén azt vártuk el a lovasunktól és a lótól, hogy bejussanak a középdöntőbe, az már reményen felüli volt, hogy szinte győztünk a középfutamban is. Azt is hozzá kell tennem, hogy négy hónap alatt szinte lehetetlen lett volna ennél jobb teljesítményt elérni, hiszen ennyi ideje dolgozik Szabolcs Alkonnyal, és ennyi ideje volt Alkonynak felkészülni egy ilyen versenyre. A többi ló tapasztaltabb ilyen téren, ezért is vagyunk nagyon büszkék rájuk” – tette hozzá Sztakics Éva.

Még szeptember 15-ig jelentkezhetnek az 50 és 60 éves házassági évfordulójukat ünneplő sepsiszentgyörgyi párok!
2025.09.11

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata minden évben felköszönti az arany- és gyémántlakodalmukat ünneplő házaspárokat.

Szeptember 15-én kezdődik a Best of Sepsi második kiadásának jelölési időszaka
2025.09.11

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata szeretné felfedezni és díjazni a város mindennapi hőseit

Új előadásokkal érkezik a 60 Plusz Akadémia 2025 őszén
2025.09.10

A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Sepsiszentgyörgyi Kara és Sepsiszentgyörgy Önkormányzata közös szervezésében újra elindul a 60 Plusz Akadémia, amely idén ősszel is értékes és tartalmas kikapcsolódást kínál a résztvevőknek. A program célja, hogy lehetőséget nyújtson az idősebb korosztálynak a folyamatos tanulásra, miközben közösségi élményeket is biztosít.

Parajdon zárja idei nagy sikerű turnéját a Gördülő Opera
2025.09.10

Parajdi állomással zárul Donizetti A csengő című népszerű egyfelvonásos vígoperájának országjáró szabadtéri előadássorozata. A Magyar Állami Operaház ingyenes, magyar nyelvű produkciója 2025. szeptember 13-án Székelyföldön, a korábban természeti katasztrófa sújtotta Parajdon lesz megtekinthető.

Korszerűsítési munkálatok kezdődnek a Kis utcában
2025.09.09

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata tájékoztatja a lakókat, hogy 2025. szeptember 11. és 2026. február 8. között nagyszabású infrastruktúrális korszerűsítési munkálatok fognak zajlani a Kis utcában.