hu
 
Csütörtök, 2026. Augusztus 06.

Könyvbemutató: Háromszék kis természetkalendáriuma

2013.02.04

Tisztelettel meghívjuk a Háromszék Vármegye kiadó legfrissebb kiadványának bemutatójára február 6-án, szerdán délután 18 órától, a sepsiszentgyörgyi Olt utcai Bastion vendéglőbe. A Háromszék kis természetkalendáriumának célja a régió természeti értékeinek, szépségeinek megismertetése és népszerűsítése mellett a természetjárásra, búvárkodásra és természetvédelemre való buzdítás.

A kötet szerzői – Majos Andrea Aranka biológia tanár, Dombi Szilvia Helga és Gaál Zsuzsanna – fiatal tagjai közösségünknek, akik egy természettudományos blogot szerkesztenek (www.gyurgyalagok.blogspot.ro).  A kiadványt lektorálta Köllő Zsolt-Ágoston biológiatanár.

A kiadvány előzményeiről:

A Gyurgyalag csapat már több mint három éve egy internetes naplót (blogot) szerkeszt, amelyben az éppen aktuális helyi vonatkozású természeti eseményekről tájékoztatják olvasóikat.  A most bemutatásra kerülő kiadvány ötlete 2012-ben, a Sepsiszentgyörgy Székelyföld Kulturális és Ifjúsági Fővárosa rendezvénysorozat ideje alatt született, ugyanis az elképzelés illeszkedett a rendezvénysorozat koncepciójához. A szervezők támogatták, hogy az évek során környezetünkről összegyűlt információkból és képanyagból hasznos kiadványt szerkesszenek. Legkézenfekvőbbnek a kalendáriumszerű forma bizonyult, így 12 részre osztották fel az anyagot, az év hónapjainak megfelelően, így mutatva be a legaktuálisabb, legfontosabb háromszéki vonatkozású természeti eseményeket, melyek az adott hónapra, évszakra jellemzőek.

 

Új autóbusz útvonalakkal bővül a közszállítási hálózat és változik a parkolási rendszer Sepsiszentgyörgyön
2026.08.03

Péntektől, augusztus 7-től új járatokkal bővül a közszállítási rendszer, a menetrend jelentősen megváltozik; illetve októbertől új parkolási rendszer lép érvénybe a város egész területén.

Nyár az Állomás negyedi tavon: közel kétezren bérelték ki a csónakokat és vizibicikliket az első hónapban
2026.07.31

Az elmúlt egy hónapban,amióta újra csónakázni és vizibiciklizni lehet a tavon, közel 2 000 alkalommal használták ki ezt a lehetőséget a sepsiszentgyörgyiek és az idelátogatók. A vizibiciklik nagyobb népszerűségnek örvendenek, ezeket 1 800 alkalommal használták, míg a csónakokat 200 alkalommal vették igénybe a látogatók. 

ErdélyiHelikon 100: „A köröket, a köröket ne hagyd” – Kép és szó párbeszéde az Erdélyi Helikon képzőművészetében
2026.07.15

A kiállítást 2026. július 21-én, kedden 16 órai kezdettel az Erdélyi Művészeti Központ földszinti kiállítóterében Antal Árpád András, Sepsiszentgyörgy polgármestere, Németh Zsolt, magyar országgyűlési képviselő, Szebeni Zsuzsanna, a sepsiszentgyörgyi Liszt Intézet vezetője és dr. Bordás Beáta művészettörténész nyitják meg.  A megnyitón közreműködik Ráduly Zsófia hegedűn.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata zéró toleranciát hirdet a közvagyon rongálása ellen
2026.07.14

Minden esetben azonosítani és büntetni fogják az elkövetőket