hu
 
Kedd, 2026. Június 23.

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében

2026.06.20 17:00 - 19:00

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

A látogatók magyar és román nyelvű tárlatvezetéseken vehetnek részt, megtekinthetik az állandó kiállításokat és az Édesvízi halaink című időszaki grafikai tárlatot, valamint természetfilm-vetítéseken és tudományos előadáson is részt vehetnek.

A Bedő Albert teremben 18 órától Szabó Miklós tart előadást Érdekességek a vízről és a halakról címmel. A program során a Székelyföldi Vadászkürt Egyesület közreműködésével több alkalommal vadászkürtös köszöntő hangzik el.

Program:

17:00 – Magyar nyelvű tárlatvezetés

18:00 – Szabó Miklós előadása: Érdekességek a vízről és a halakról

19:00 – Vadászkürtös köszöntő

19:00–22:00 – Természetfilm-vetítések a Bedő Albert teremben

20:00 – Vadászkürtös köszöntő

20:00 – Román nyelvű tárlatvezetés

21:00 – Vadászkürtös köszöntő

17:00–22:00 – Az Édesvízi halaink című grafikai kiállítás és az állandó kiállítások látogatása

A rendezvény díjmentesen látogatható. Előzetes regisztráció nem szükséges.

Időpont:
2026. június 20., 17:00–22:00

Helyszín:
Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény
710107 Sepsiszentgyörgy, Gróf Mikó Imre utca 11.