hu
 
Szombat, 2026. Május 23.

Sokszínű Sportnapok Sepsiszentgyörgyön

2021.09.22

Szeptember 24-én, pénteken kezdődik el a Sepsiszentgyörgyi Sportnapok 14. kiadása. A rendezvény 3 napon át zajlik, a szervezők mindenkinek szeretnének valami izgalmas programot kínálni.

Nemes Áron, az eseménysorozat főszervezője kifejtette: „azt láttuk, hogy a hivatásos, amatőr, vagy alkalmi szinten sportot űző közönségnek egyaránt fájt, hogy a tavaly elmaradtak a Sportnapok. Több mint egy évtized után abban a helyzetben voltunk, hogy elmaradt a rendezvény, mi több a sporttevékenységeket is csak szigorú korlátok között lehetett szervezni, tartani. Nem tudjuk, hogy mit tartogat a jövő, ezért a Sportnapok 14. kiadásán próbáljuk a legtöbbet kihozni a helyzetből, próbálunk minél szélesebb körű programot, színesebb tartalmat nyújtani. Rengeteg sportegyesület és sportoló munkájának köszönhetően tudunk belevágni az idei eseményekbe.”

A szervező kifejtette azt is, hogy a Sportnapok célja az idén is kettős: a különböző sportokat közelebb hozni az emberekhez, valamint megmutatni, hogy a város milyen lehetőségeket tartogat ezen a téren. „Mindezek mellett csemegékkel is készülünk. Számunkra is különös öröm, hogy Sepsiszentgyörgyre látogatnak a Lőrincz testvérek, Tamás és Viktor, a két kitűnő birkózó, akik Tokióból elhozták az arany és az ezüstérmet. Ilyenre magyar sporttörténelemben nem volt még példa, mindenképp telt házra számítunk a Tein Teaházban otthont adó beszélgetésre. A pénteki megnyitót Novák Károly Eduárd sportminiszter-paralimpikon is megtiszteli a jelenlétével, de vendégünk lesz Miklós Edit olimpikon is és a listát tudnánk folytatni. Beszélgetünk Incze Kriszta helyi sportcsillaggal, Ciprian Anton-nal, a Román Paralimpiai Bizottság Tokió-i nagykövetével, és a rendezvény vendége lesz a rádiós sportújságíró, Kádár Zoltán is, aki személyesen tudósított az ötkarikás játékokról.

A szervezők kiemelt hangsúlyt fektetnek a biztonságra: nyomatékosan megkérnek mindenkit, hogy a rendezvény során tartsák be a vírusvédelmi előírásokat, ugyanakkor felhívják a figyelmet, hogy egyes helyszíneken további óvintézkedések is lesznek, pl. az előadássorozat során, a vendéglátóegység belterében is szükséges lesz a maszkviselés a beszélgetés teljes időtartama alatt.

A teljes program a www.sportnapok.ro címen érhető el, az idén többek közt szabadtéri edzések, éjszakai biciklizés és futás, squash, foci, streetball, retróautós felvonulás, MTB túra, Spartan típusú akadályverseny, autós szimulátor, sakkelőadás, táncbemutató, tűzzsonglőrök, műkorcsolya, jégkorong, műfalmászás és számos egyéb program várja az érdeklődőket. „Több, mint 26 helyszínen, 65 egyesület közös munkájával raktuk össze a kínálatot. Szombat lesz a legzsúfoltabb a három nap közül, összesen 87 esemény zajlik majd, vasárnap 57, pénteken mindössze 12 programpontból lehet választani: mindenképp széles felhozatallal készülünk, minden korcsoport számára, arra bátorítunk mindenkit, hogy nézzen körül a honlapon és használja ki, hogy most szabadon mozoghatunk, hisz ez az élmény megfizethetetlen” – összegzett Nemes Áron.

(A Sportnapok szervezőinek közleménye)

Péntek este Sepsiszentgyörgyön is áthalad a Csíksomlyó Expressz – Székely Gyors Össznemzeti Zarándokvonat 
2026.05.20

Idén is útjára indul a Csíksomlyó Expressz – Székely Gyors Össznemzeti Zarándokvonat Erdélybe a Csíksomlyói Pünkösdi Búcsúba és a Történelmi Magyarország Ezeréves határához Gyimesbükkre.

A könyv ünnepe Sepsiszentgyörgyön: közel 12 ezer látogatóval zárult a 5. SepsiBook
2026.05.18

A jövő olvasógenerációjára való odafigyelés, a kisközösségek ereje és a könyv iránti szeretet idén is emlékezetessé tette a SepsiBook könyvvásárt és kortárs irodalmi fesztivált. A négy nap alatt több mint 11 600-an látogattak ki a Sepsi Arénába, hogy részt vegyenek a könyv ünnepén.

5. SepsiBook: Könyvünnep, közösségi élmény és kulturális találkozások
2026.05.11

Május 14. és 17. között a Sepsi Aréna ismét a könyvek és az olvasók találkozóhelyévé válik: csütörtökön ötödik alkalommal nyitja meg kapuit a SepsiBook könyvvásár és kortárs irodalmi fesztivál. Idén közel 150 meghívott és 115 programpont várja a közönséget; a vásáron 43 standon 56 kiadó – köztük 9 új kiállító – kínálatából válogathatnak az érdeklődők.

Forgalomkorlátozásokra és parkoló lezárásokra lehet számítani a belvárosban a motoros felvonulás ideje alatt
2026.05.08

A rendezvény célja a közlekedésbiztonság javítása és az autóvezetők figyelmének felhívása a motorosok jelenlétére. 

SepsiRUN 2026 – június 12–13. Amikor Sepsiszentgyörgy a futóké!
2026.05.06

A rendezvény célja idén is az, hogy összehozza a futás, a mozgás és az aktív életmód iránt érdeklődőket, legyen szó kezdőkről, amatőrökről vagy tapasztalt sportolókról.