hu
 
Kedd, 2026. Február 10.

Szentgyörgy is része a fejlesztési programnak

2011.06.03

Sepsiszentgyörgy is pályázatokat nyújtott be a Turisztikai és Vidékfejlesztési Minisztériumáltal az év elején meghirdetett Országos Vidékfejlesztési Programra. Antal Árpád András városvezető elmondása szerint több infrastrukturális beruházás finanszírozását szeretnék elérni. Ezek között több utca korszerűsítése, Sugásfürdő vízhálózatának kialakítása, illetve a megyeszékhelyen három új bölcsőde kialakítása is szerepel. Utóbbiakból egyik kétcsoportos lenne, míg a másik kettőben három csoport kapna helyet. A beruházások összértéke megközelítőleg tízmillió euró.

LIFT2 – Sunny Sky Floor
2026.02.09

Február 13-án kerül sor az M Studio új előadásának bemutatójára – a Lift2 a 2018-ban készült Lift produkció folytatásaként jött létre, új szereplőkkel, új helyzetekkel és táncnyelvvel fűszerezve. A bemutató után közönségtalalákozóra is sor kerül Bartha Réka vezetésével a Háromszék Táncstúdióban.

Az opera világa testközelből: ingyenes, interaktív vakációs foglalkozásokra várják a sepsiszentgyörgyi iskolásokat
2026.02.09

Egyedülálló pedagógiai programmal érkezik Sepsiszentgyörgyre a magyarországi Németh-Nagy Johanna operaének-művész. A kezdeményezés célja, hogy az opera műfaját élményszerű, befogadható módon és interaktív formában hozza közelebb az általános iskolás korosztályhoz.

Kihirdették a Best of Sepsi nyerteseit
2026.02.08

A díjátadó gálán a hétköznapi hősöket ünnepelték szombat este Sepsiszentgyörgyön

Beszámolót tartott Antal Árpád polgármester a sepsiszentgyörgyi adóügyekkel kapcsolatban
2026.02.03

Antal Árpád polgármester sajtótájékoztató keretében tartott beszámolót a sepsiszentgyörgyi adóügyekről, illetve tájékoztatott, hogy a felmerülő problémákból mit sikerült már megoldani, és mi van még folyamatban. 

Rekordot döntött a sepsiszentgyörgyi Művész Mozi látogatottsága 2025-ben
2026.01.29

Minden eddigi rekordot felülmúlt a sepsiszentgyörgyi Művész Mozi tavalyi éve: 2 118 vetítésre összesen 51 614 jegyet értékesítettek, így a nézőszám gyakorlatilag elérte a város teljes lakosságának számát.