hu
 
Szombat, 2026. Augusztus 08.

Utcabál szilveszterkor

2010.12.10

Koncerttel összekötött szilveszteri utcabált szerveznek Sepsiszentgyörgyön. A még alakulóban lévő programról Antal Árpád András polgármester számolt be, aki szerint az ötletet az adventi gyertyagyújtás sikere adta. A megyeszékhely lakóinak Homonyik Sándor-koncerttel, két tűzijátékkal (éjfélkor és hajnali 1-kor), lacikonyhákkal és egy erdélyi előadó stand up comedy előadásával kedveskedik az önkormányzat. Emellett január 1-jén és 2-án Sugásfürdőn újabb rendezvényekre kerül sor. A rendezvények finanszírozását kizárólag szponzori támogatásokból, illetve a bevételekből oldják meg.

Új autóbusz útvonalakkal bővül a közszállítási hálózat és változik a parkolási rendszer Sepsiszentgyörgyön
2026.08.03

Péntektől, augusztus 7-től új járatokkal bővül a közszállítási rendszer, a menetrend jelentősen megváltozik; illetve októbertől új parkolási rendszer lép érvénybe a város egész területén.

Nyár az Állomás negyedi tavon: közel kétezren bérelték ki a csónakokat és vizibicikliket az első hónapban
2026.07.31

Az elmúlt egy hónapban,amióta újra csónakázni és vizibiciklizni lehet a tavon, közel 2 000 alkalommal használták ki ezt a lehetőséget a sepsiszentgyörgyiek és az idelátogatók. A vizibiciklik nagyobb népszerűségnek örvendenek, ezeket 1 800 alkalommal használták, míg a csónakokat 200 alkalommal vették igénybe a látogatók. 

ErdélyiHelikon 100: „A köröket, a köröket ne hagyd” – Kép és szó párbeszéde az Erdélyi Helikon képzőművészetében
2026.07.15

A kiállítást 2026. július 21-én, kedden 16 órai kezdettel az Erdélyi Művészeti Központ földszinti kiállítóterében Antal Árpád András, Sepsiszentgyörgy polgármestere, Németh Zsolt, magyar országgyűlési képviselő, Szebeni Zsuzsanna, a sepsiszentgyörgyi Liszt Intézet vezetője és dr. Bordás Beáta művészettörténész nyitják meg.  A megnyitón közreműködik Ráduly Zsófia hegedűn.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata zéró toleranciát hirdet a közvagyon rongálása ellen
2026.07.14

Minden esetben azonosítani és büntetni fogják az elkövetőket