hu
 
Péntek, 2025. Október 24.

Ösztönzik a vállalkozókat

2010.05.21
A beruházás-ösztönzési tanácshatározatról egyeztetett Antal Árpád András polgármester a vállalkozói szféra képviselőivel, Bagoly Miklóssal, az ASIMCOV elnökével és Herman Rosnerrel, a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnökével. „Nagyon hasznos tanácskozás volt” – ismertette a történteket a polgármester, aki a megbeszélteket szeretné bemutatni a Versenyhivatalnak is, hogy se törvénytelenség, se etikátlanság vádja ne érhesse a polgármesteri hivatalt. A készülő határozat- tervezet célja, hogy segítse a vállalkozókat válság idején, arra ösztönözze őket, hogy befektessenek, valamint hogy vállalkozásaikat bővítsék. „A jelenleg működő helyi vállalkozásokat is arra szeretnénk ösztönözni, hogy több embert alkalmazzanak, ha nem is bővítik vállalkozásukat, erre dolgozunk ki most lehetséges megoldásokat” – tette hozzá a polgármester.


A jövőre készülnek Sepsiszentgyörgyön
2025.10.23

Mesterséges intelligenciáról tartottak képzést önkormányzati vezetőknek

Megemlékezés az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére Sepsiszentgyörgyön
2025.10.21

Csütörtökön 12:30-tól kerül sor a koszorúk elhelyezésére Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának homlokzatán található Gloria Victis táblánál, majd 13:00 órakor a Szalay Attila 1956-os mártír Csíki utcai emléktáblájánál. Az ’56-os emlékparkban 19 órától megemlékezést tartanak, ezt követően 20:00 órától fáklyás felvonulás indul az Erzsébet parkba, a kommunizmus áldozatai emlékére felállított kopjafához.

Indul a szavazás a 2025-ös Best of Sepsi döntőseire – szavazz Sepsiszentgyörgy hétköznapi hőseire
2025.10.17

2025. október 20. és november 2. között a város lakói leadhatják voksaikat a program kilenc kategóriájának döntőseire, akik közül majd egy-egy személy kapja meg az elismerő díjat. 

Kezdődik a fűtéstámogatás igénylése Sepsiszentgyörgyön
2025.10.16

Az iratcsomókat az igazgatóság székhelyén, a  Dália utca 1-es szám alatt, a 12-es tömbház földszintjén található irodában lehet leadni.

Fokozatosan helyezik üzembe az új közlekedési jelzőlámpákat Sepsiszentgyörgyön
2025.10.15

A projekt célja a városi közlekedés folyamatosságának javítása és a közlekedésbiztonság növelése szakemberek által kidolgozott terv alapján.