hu
 
Szombat, 2026. Augusztus 22.

Testvértelepülések képviselői a Szent György Napokon

2010.04.30
A Szent György Napok ideje alatt tíz testvértelepülési küldöttség látogatott el városunkba. A küldöttségeket Antal Árpád András polgármester is fogadta, aki beszámolt arról is, hogy feltérképezték az iskolák, civil szervezetek és a kulturális intézmények közötti együttműködéseket. „Szeretnénk kiszélesíteni a testvérvárosi kapcsolatokat, hiszen nem a két település épp aktuális vezetőségének viszonyától kell függnie, hanem a sok-sok emberi kapcsolattól lesz értékes és aktív. Beszéltünk egy befektetői konferencia megszervezéséről is, ugyanis várhatóan elkészül a sepsiszentgyörgyi ipari park, ahol – nem titok – szeretnénk, hogy magyarországi befektetők telepedjenek meg. Az önkormányzat minden lehetőséget megragad, hogy új munkahelyeket teremtsenek a városban” – emelte ki Antal Árpád András. Sepsiszentgyörgynek 13 testvértelepülése van Magyarországról, Szlovákiából, Szerbiából, Franciaországból, Izraelből és Portugáliából. 


Jelentkezhetnek az 50 és 60 éves házassági évfordulójukat ünneplő sepsiszentgyörgyi párok!
2026.08.19

A közel 15 éve kezdődött hagyomány idén ősszel is folytatódik, amikor Sepsiszentgyörgy Önkormányzata köszönti azokat a párokat, akik idén ünneplik 50. vagy 60. házassági évfordulójukat, azaz arany- vagy gyémántlakodalmukat.

Szent István-napi ünnepi megemlékezés Sepsiszentgyörgyön a Szent József római katolikus templomban
2026.08.13

Augusztus 20-án 18 órától Sepsiszentgyörgyön ünnepi megemlékezést tartanak a Szent József római katolikus templomban és annak udvarán. A program szentmisével kezdődik, a szertartást követően a műsor a templom udvarán folytatódik a magyar államalapító király, Szent István szobra előtt.

Új autóbusz útvonalakkal bővül a közszállítási hálózat és változik a parkolási rendszer Sepsiszentgyörgyön
2026.08.03

Péntektől, augusztus 7-től új járatokkal bővül a közszállítási rendszer, a menetrend jelentősen megváltozik; illetve októbertől új parkolási rendszer lép érvénybe a város egész területén.

Nyár az Állomás negyedi tavon: közel kétezren bérelték ki a csónakokat és vizibicikliket az első hónapban
2026.07.31

Az elmúlt egy hónapban,amióta újra csónakázni és vizibiciklizni lehet a tavon, közel 2 000 alkalommal használták ki ezt a lehetőséget a sepsiszentgyörgyiek és az idelátogatók. A vizibiciklik nagyobb népszerűségnek örvendenek, ezeket 1 800 alkalommal használták, míg a csónakokat 200 alkalommal vették igénybe a látogatók.