hu
 
Kedd, 2026. Augusztus 04.

Új multifunkcionális tornaterme lesz a Székely Mikó Kollégiumnak

2010.03.26
A következő 3 évben igazi átalakuláson megy keresztül a Székely Mikó Kollégium, felújítják a kicsi épületet, lebontják a régi tornatermet, helyébe új, többszintes multifunkcionális épület kerül, és ezáltal megnő az iskola belső udvara is – jelentette Antal Árpád András polgármester és Sztakics Éva alpolgármester.

\"\"

Az önkormányzat aláírta már a finanszírozási szerződést, a pályázatot az Európai Unió Regionális Operatív Programjából finanszírozzák, a munkálat összértéke több mint 11 millió lej. A tervek szerint a kicsi épületet felújítják, a volt étkezdét és a tornatermet lebontják, a helyette épülő új többszintes épületben a földszinten próbaterem és a könyvtár, az emeleten egy nagy és egy kisebb tornaterem kap helyet, a tetőn pedig egy szabadtéri pályát alakítanak ki. „A nagy tornaterem az elképzelések szerint három kisebb pályára alakítható át, így a kis tornateremmel együtt egyszerre négy osztálynak is tarthatnak tornaórát. Ugyanakkor a kicsi épületet összekötjük a főépülettel egy felfüggesztett folyosóval. A munka elkészülte után jóval nagyobb lesz az iskola belső udvara, ahova zöldövezeteket is tervezünk” – számolt be a tervről Sztakics Éva. A tornaterembe nemcsak az iskolából lesz bejárat, hanem az átalakítás előtt levő városmagból is.

\"\"

A munkálatok elvégzésére 36 hónap áll rendelkezésre. Sztakics Éva elmondta, a tervek már elkészültek, remélhetőleg április végére a licitet megnyerő kivitelezővel már megköthetik a szerződést és nyáron már a nagyobb munkálatokat elvégezhetik.



Az iskola épülete jelenleg a református egyház tulajdonában van, de az önkormányzat 12 évre ingyenes haszonbérleti szerződést kötött, amely lehetővé tette a pályázat leadását – számolt be Antal Árpád András, kiemelve, hogy ezzel jelentős összeget takarít meg a város, hiszen 12 évig nem kell az iskola épületéért bért fizetniük, amely több lenne, mint a pályázat önrésze. Ennek kapcsán a polgármester elmondta, 16 uniós pályázatot adott le az önkormányzat, 5 előkészítési fázisban van. „Az erdélyi városokkal összehasonlítva Sepsiszentgyörgy vezető helyen van az uniós pályázatok tekintetében. A most megnyert pályázat vissza nem térítendő összege majdnem egyenértékű az egy évben befolyt helyi adók és illetékek összegével, azaz 8,5 millió lejjel. Ehhez képest a 16 leadott pályázat előkészítési költsége 1,3 millió lej körül van” – hangsúlyozta Antal Árpád András, ezzel is cáfolva azokat a vádakat, mely szerint túl sok pénzt költ a polgármesteri hivatal a pályázatok önrészére.
Új autóbusz útvonalakkal bővül a közszállítási hálózat és változik a parkolási rendszer Sepsiszentgyörgyön
2026.08.03

Péntektől, augusztus 7-től új járatokkal bővül a közszállítási rendszer, a menetrend jelentősen megváltozik; illetve októbertől új parkolási rendszer lép érvénybe a város egész területén.

Nyár az Állomás negyedi tavon: közel kétezren bérelték ki a csónakokat és vizibicikliket az első hónapban
2026.07.31

Az elmúlt egy hónapban,amióta újra csónakázni és vizibiciklizni lehet a tavon, közel 2 000 alkalommal használták ki ezt a lehetőséget a sepsiszentgyörgyiek és az idelátogatók. A vizibiciklik nagyobb népszerűségnek örvendenek, ezeket 1 800 alkalommal használták, míg a csónakokat 200 alkalommal vették igénybe a látogatók. 

ErdélyiHelikon 100: „A köröket, a köröket ne hagyd” – Kép és szó párbeszéde az Erdélyi Helikon képzőművészetében
2026.07.15

A kiállítást 2026. július 21-én, kedden 16 órai kezdettel az Erdélyi Művészeti Központ földszinti kiállítóterében Antal Árpád András, Sepsiszentgyörgy polgármestere, Németh Zsolt, magyar országgyűlési képviselő, Szebeni Zsuzsanna, a sepsiszentgyörgyi Liszt Intézet vezetője és dr. Bordás Beáta művészettörténész nyitják meg.  A megnyitón közreműködik Ráduly Zsófia hegedűn.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata zéró toleranciát hirdet a közvagyon rongálása ellen
2026.07.14

Minden esetben azonosítani és büntetni fogják az elkövetőket