hu
 
Szerda, 2026. Augusztus 05.

Felszerelték a turisztikai eligazító táblákat Sepsiszentgyörgyön

2010.03.19
Tíz helyszínen helyeztek el háromnyelvű eligazító táblákat Sepsiszentgyörgyön. A táblákon fontos helyi intézmények szerepelnek, mint a Székely Nemzeti Múzeum, Bod Péter Megyei Könyvtár, de helyet kapott rajta a Tourinfo irodája is. A magyar, angol és román nyelven megszerkesztett táblákat tíz helyszínen helyezték el, elsősorban a városközpont forgalmas helyszínein, de különféle városnegyedekben is, így a Kút téren, a Grigore Bălan utca sarkán vagy az Erege utcában.

\"\"
Fotó: Palkó István-Zsolt

A táblákat információs céllal állították fel, ahogyan nemrég az órával ellátott parktáblát is az Erzsébet park bejáratánál. A táblán a park térképe látható háromnyelvű tájékoztatóval a park történetéről, melynek különféle stádiumait régi fényképekkel is illusztrálták.

Új autóbusz útvonalakkal bővül a közszállítási hálózat és változik a parkolási rendszer Sepsiszentgyörgyön
2026.08.03

Péntektől, augusztus 7-től új járatokkal bővül a közszállítási rendszer, a menetrend jelentősen megváltozik; illetve októbertől új parkolási rendszer lép érvénybe a város egész területén.

Nyár az Állomás negyedi tavon: közel kétezren bérelték ki a csónakokat és vizibicikliket az első hónapban
2026.07.31

Az elmúlt egy hónapban,amióta újra csónakázni és vizibiciklizni lehet a tavon, közel 2 000 alkalommal használták ki ezt a lehetőséget a sepsiszentgyörgyiek és az idelátogatók. A vizibiciklik nagyobb népszerűségnek örvendenek, ezeket 1 800 alkalommal használták, míg a csónakokat 200 alkalommal vették igénybe a látogatók. 

ErdélyiHelikon 100: „A köröket, a köröket ne hagyd” – Kép és szó párbeszéde az Erdélyi Helikon képzőművészetében
2026.07.15

A kiállítást 2026. július 21-én, kedden 16 órai kezdettel az Erdélyi Művészeti Központ földszinti kiállítóterében Antal Árpád András, Sepsiszentgyörgy polgármestere, Németh Zsolt, magyar országgyűlési képviselő, Szebeni Zsuzsanna, a sepsiszentgyörgyi Liszt Intézet vezetője és dr. Bordás Beáta művészettörténész nyitják meg.  A megnyitón közreműködik Ráduly Zsófia hegedűn.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata zéró toleranciát hirdet a közvagyon rongálása ellen
2026.07.14

Minden esetben azonosítani és büntetni fogják az elkövetőket