hu
 
Kedd, 2026. Március 31.

Indul a Székely kapu program

2010.03.01
12-en igényeltek támogatást a Székely kapu programból – számolt be Antal Árpád András polgármester, aki elmondta, idén 30.000 lejt különítettek el erre a célra a költségvetésből. A programot a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület bonyolítja le. Az eredeti 1000 lejes támogatást várhatóan megduplázzák, ugyanis kiderült, az új székely kapu ára eléri a 4000 lejt, így kevesen vállalják, hogy ilyen bejáratot válasszanak.

Mint ismeretes, Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala első körben Kilyén és Szotyor lakóinak hirdette meg a Székely kapu programot. Előreláthatólag idén 15 székely kaput állítanak a városhoz tartozó falvakban. A városháza vállalta, hogy a kilyéni és szotyori főutak mentén található templomok esetében átvállalja a költségeket.



Antal Árpád András beszámolt arról is, hogy Kilyénben és Szotyorban új buszmegállókat építenek. Lebontották a vasbódékat és a székely építészeti elemeket tartalmazó buszmegállókat most helyezik el.
33. Szent György Napok: Színpadi fellépők és koncertek
2026.03.31

A 33. Szent György Napok idén is bővelkedik zenei élményekben: a háromnapos fesztiválhétvégén a helyi műkedvelő csoportok fellépését követően változatos zenei zenei stílusokat képviselő zenekarok várják a közönséget kezdve tehetséges zenekarok fellépéseig kínál színes kínálatot. A Főtéren felállított színpad napközben a korábbi közösségi színpad szerepét tölti be, este hét óra után helyi és erdélyi együttesek dübörögnek.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata bevezeti a Zöld Péntek elnevezésű programot
2026.03.26

Áprilistól minden pénteken bárki ingyenesen használhatja a városi tömegközlekedést

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata zéró toleranciát hirdet a kiskorúak alkohollal történő kiszolgálásával szemben
2026.03.25

A sepsiszentgyörgyi rendőrség február 26-i ellenőrzése során súlyos mulasztást észlelt az 1918. December 1. úton található egyik vendéglátóhelyen.

Hosszabbított ügyfélfogadás a polgármesteri hivatal adó- és illetékbefizetési pénztáránál
2026.03.20

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala felhívja az adófizetők figyelmét, hogy 2026. március 23-31. között a hivatal adóbegyűjtő pénztára (Olt utca 2. szám) hosszabbított programmal fogadja ügyfeleit.

Harmincharmadik Szent György Napok: középpontban a helyi és az erdélyi alkotók
2026.03.18

Annak ellenére, hogy jóval kevesebb pénz áll rendelkezésre, változatos programmal várják a résztvevőket az idei városünnepre, amelyen minden eddigi programkategória megmarad. A 33. Szent György Napokra április 24-e és május 3-a között kerül sor.