hu
 
Vasárnap, 2025. November 16.

Sepsiszentgyörgy zászlója

2010.01.28
 
Elfogadta a helyi tanács Sepsziszentgyörgy zászlóját és lobogóját. A csütörtöki tanácsülésen megszavazott határozat alapján a zászló és lobogó a város címerét tartalmazza. Sepsiszentgyörgy címerét még 2007-ben  fogadta el a kormány, ennek alapján tervezték meg a zászlót és lobogót. A tanácshatározatot közvita előzte meg.
„Nagyon fontosnak tartom, hogy most már hivatalosan is van zászlója és lobogója a városnak, hiszen ez is a sepsiszentgyörgyiek összetartozását jelképezi, az ilyen kollektív kifejezési formák erősítik a város és az itt lakók identitását” – hangsúlyozta a zászló elfogadása kapcsán Antal Árpád András polgármester.

\"\"
(a nagyításhoz, megkérjük, kattintson a képre)

Autóbusz Sugásfürdőre

A sepsiszentgyörgyi Multi-Trans a téli vakáció alatt hétfőtől hétköznap is indít autóbuszt Sugásfürdőre. Indulás a belvárosi megállóból 9.30 és 14 órakor, visszaindulás 12.30 és 16.30 órakor.
Több mint 15 000 szavazat érkezett a Best of Sepsi döntőseire
2025.11.13

A 9 kategória győzteseit a 2026. február 7-i gálán jelentik be

Sepsiszentgyörgy a magyarországi Nemzeti Művelődési Intézet szakmai elismerésében részesült 
2025.11.13

A Közösségeket Támogató Önkormányzat díjat ítélték oda Sepsiszentgyörgynek

Közel 22 000 alkalommal kölcsönöztek Sepsi Bike-ot az idei évben
2025.11.12

A tavaly elindított rendszer továbbra is népszerű alternatívát kínál a rövid távú városi közlekedésre, hozzájárulva az autós forgalom csökkentéséhez és az aktív életmód népszerűsítéséhez.

Lehet jelentkezni a Szent György Ösztöndíjra
2025.11.12

A pályázati iratcsomókat a Polgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálati, Tájékoztatási és Iktató Irodájában lehet leadni 2025. december 4-ig.

Több mint 30 idős személy kapott Gondos órát a Nyílt nap alkalmával
2025.11.10

Az esemény iránt nagy volt az érdeklődés: több mint 40 személy vett részt, közülük 31-en helyben átvették a gondos óra eszközt: a karórát vagy a medált.