hu
 
Péntek, 2026. Július 17.

Leváltották Bálint József alpolgármestert

2009.12.04
A szerda esti tanácsülésen a sepsiszentgyörgyi önkormányzat tagjai megszavazták a Bálint József alpolgármester leváltásáról szóló tanácshatározatot.  Antal Árpád András polgármester kezdeményezését azzal indokolta, hogy az MPP frakció végre megszabadulhat attól az ellentmondásos szereptől, hogy döntéshozó szerepben is ellenzékként viselkedik. Sepsiszentgyörgy polgármestere többször is hangsúlyozta, másfél évvel ezelőtt hitt abban, hogy az MPP tagjai tudnak és akarnak is a város érdekében dolgozni, de sajnos azt tapasztalta, hogy folyamatosan akadályozták a munkában.

„Kezdeményezésem nem elsősorban a személy ellen szól, hanem az MPP frakció fegyelmezetlensége ellen. Tulajdonképpen arról van szó, hogy összhangba kell hozni az MPP frakció státusát viselkedésével. Az változik, hogy nem lesz többé elvárásom, mert az MPP egyértelműen ellenzék lesz” - fejtette ki Antal Árpád András polgármester, felkérve az MPP tanácsosait, hogy ellenőrizzék nyugodtan munkáját, hiszen az ellenzéknek ez is a feladata.

Klárik Attila az RMDSZ frakcióvezetője arra hívta fel a figyelmet, hogy az alpolgármesteri tisztség kizárólag politikai alku eredménye, válaszolva arra, hogy az MPP tanácsosok szerint törvénytelen a Bálint József leváltását kezdeményező tanácshatározatot. A tanácsülésen az RMDSZ frakció, a Nemzeti Liberális Párt két tanácsosa és a Szociáldemokrata Párt egy tanácsosa megszavazta az éles vitát kiváltó tanácshatározatot, a Demokrata Liberális Párt tanácsosa nem vett részt a gyűlésen, az MPP frakció tagjai pedig szavazáskor kivonultak az ülésről.

A város vezetője elmondta, nem fog javasolni senkit a megüresedő alpolgármester tisztségre. Bálint József a továbbiakban városi tanácsosként vesz részt az önkormányzat munkájában, tanácsosi mandátumát nem veszíti el – hangzott el a tanácsülésen.

A szerda esti tanácsülésen éles vita alakult ki annak kapcsán is, hogy a december elsejei megemlékezéseket szélsőséges román fiatalok akarták megzavarni. Antal Árpád András polgármester megköszönte a sepsiszentgyörgyi lakosság bölcs hozzáállását, amellyel elutasította a kintről jövő provokációt, a tanácsosok nagy része pedig úgy értékelte, a rendfenntartók nagy fegyelemmel és hozzáértéssel végezték munkájukat.

ErdélyiHelikon 100: „A köröket, a köröket ne hagyd” – Kép és szó párbeszéde az Erdélyi Helikon képzőművészetében
2026.07.15

A kiállítást 2026. július 21-én, kedden 16 órai kezdettel az Erdélyi Művészeti Központ földszinti kiállítóterében Antal Árpád András, Sepsiszentgyörgy polgármestere, Németh Zsolt, magyar országgyűlési képviselő, Szebeni Zsuzsanna, a sepsiszentgyörgyi Liszt Intézet vezetője és dr. Bordás Beáta művészettörténész nyitják meg.  A megnyitón közreműködik Ráduly Zsófia hegedűn.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata zéró toleranciát hirdet a közvagyon rongálása ellen
2026.07.14

Minden esetben azonosítani és büntetni fogják az elkövetőket

Jubileumi Székely Vágta: elindult a nevezés
2026.07.06

Elindult a nevezés a jubileumi XV. Székely Vágtára, amelyet 2026. szeptember 11–12. között rendeznek meg a maksai Óriáspince-tetőn. A Nemzeti Vágta hivatalos székelyföldi előfutamára 2026. szeptember 4-én 23:59 óráig várják a jelentkezéseket.

Bővül a lakbértámogatás Sepsiszentgyörgyön: a kismamák és posztliceális képzésben részt vevő diákok is igényelhetik
2026.07.02

Havi legtöbb 100 euró lakbértámogatást kapnak a 35 év alatti fiatalok