hu
 
Csütörtök, 2026. Június 11.

A közhivatalnokok kényszerszabadsága nem érinti a lakossági ügyintézési folyamatot

2009.11.16
Csütörtöki sajtótájékoztatóján Antal Árpád András polgármester ismertette, hogy a kényszerszabadság ügyében folyamatosan egyeztet a szakszervezet vezetőivel. A kormányhatározat értelmében a hivatal alkalmazottainak fizetése 15,5 százalékkal kell hogy csökkenjen. Egyelőre nem döntöttek arról, hogy munkaidő átszervezéssel vagy fizetetlen szabadsággal oldják meg a kérdést.

A polgármester elmondta, azt szeretné, hogy a hivatal munkatársai és a szakszervezet döntsék el, melyik a jobb megoldás. A polgármester azt tartaná jónak, ha a hivatal munkatársai karácsony és szilveszter között vennék ki a fizetetlen szabadságot, így a hivatal működését nem befolyásolná nagymértékben a kormányrendelet és a közalkalmazottak számára is vonzóbb lenne az ünnepek alatt a kényszerpihenő.

„Arra törekszünk, hogy a rendelet ne akadályozza a hivatal működését és hogy a lakossági ügyintézést zavartalanul lehessen folytatni” – összegezte Antal.

Másodszor érkezik Sepsiszentgyörgyre a Mozgás Éjszakája – ingyenes sportélményekkel várják a résztvevőket
2026.06.10

Június 12-én, pénteken, egyetlen éjszakára a mozgásé és a közösségi élményeké lesz a főszerep Sepsiszentgyörgyön, ahol a Mozgás Éjszakája programsorozat keretében több mint tizenhat sportág és számos szabadidős mozgásforma várja az érdeklődőket.

Magyar Feltalálók Napja címmel ötödik alkalommal nyílik interaktív kiállítás az egykori dohánygyárban
2026.06.09

A sepsiszentgyörgyi Székelyföldi Hírközlési Örökség Egyesület a magyar feltalálók napja alkalmából ötödik alkalommal szervez kiállítást, az eseményre június 11– 13. között kerül sor a Kós Károly utca 21. szám alatt található egykori dohánygyár épületében.

Útlezárások a Mozgás Éjszakája és a SepsiRun futófesztivál ideje alatt Sepsiszentgyörgyön
2026.06.08

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata felhívja a figyelmet, hogy június 12-én, pénteken és június 13-án szombaton a Mozgás Éjszakája és a SepsiRun futófesztivál eseményei miatt forgalomkorlátozásra és útlezárásokra kerül sor Sepsiszentgyörgyön a város különböző részein. 

Ukrán táncplatform Sepsiszentgyörgyön
2026.06.05

Június 17–21. között Sepsiszentgyörgy a kortárs tánc és a kulturális párbeszéd találkozóhelyévé válik: ekkor kerül sor az M Studio szervezésében a PULSE – Ukrainian Dance Platform eseménysorozatra, amelynek keretében öt kiemelkedő ukrán kortárs táncelőadást láthat a közönség.

Újra a gyermekeké a főszerep: gyermeknapon a legkisebbek veszik birtokukba Sepsiszentgyörgy főterét!
2026.05.27

Június 1-jén ismét a gyermekek veszik birtokukba Sepsiszentgyörgy főterét és az Erzsébet parkot.