hu
 
Péntek, 2026. Április 10.

Helyi csendőrökre van szükség – nem szolgálati lakások vásárlására

2009.08.15
Átiratban kérte az önkormányzatot a csendőrség vezetője, hogy segítsen újonnan épülő lakóparkok vagy tömbházak beazonosításában, ugyanis a belügyminisztérium szolgálati lakásokat vásárolna – számolt be Antal Árpád András, aki megmutatta a csendőrség levelét a sajtó képviselőinek.
Sepsiszentgyörgy polgármestere szerint sokkal jobb lenne, ha helyi embereket alkalmaznának a belügy kötelékeibe, mert az a városnak is jobb lenne, hiszen a csendőrségen dolgozók nagytöbbsége jelenleg nem ismeri a magyar nyelvet, ugyanakkor a szaktárca is jelentős összeget spórolna, ha nem a Kárpátokon túlról hozott alkalmazottak dolgoznának Háromszéken.
„Úgy vélem, Caracalban is jobban örülnének, ha belügyminisztérium nem lakásokat vásárolna, hanem helyi embereket alkalmazna” – tette hozzá Antal Árpád András, aki hangsúlyozta, egyébként jó az intézményes viszony a csendőrséggel.
Először helyez a Városháza tájékoztató táblákat a munkálatok helyszínein
Javában folynak a munkálatok a Sepsiszentgyörgy központjában.  Kicserélik a szegélyköveket és új aszfaltszőnyeg kerül a Kriza János - Szabadság tér, Gróf Mikó Imre és 1918. December 1. utcákban, valamint  kicserélik a villanyoszlopokat az 1918.  December 1.  és a Gróf Mikó Imre utcákban.  A Városháza első alkalommal helyez el tájékoztató táblákat a munkálatok helyszínein Így szépül városunk címmel. A Városimázs Iroda által tervezett táblákon feltüntetik a munkálatok pontos leírását, időtartamát és azt is fontosnak tartották, hogy az esetleges kellemetlenségekért a lakosság szíves megértését kérjék.
5. SepsiBook: Könyves örömünnepre készülünk
2026.04.02

Sokrétű és változatos programmal, erőteljes háromszéki szerzői és alkotói jelenléttel, a magyar és a román írott kultúrát képviselő jeles meghívottakkal, élményekre épülő műhelymunkákkal, műfajok közti bátor átjárással várja közönségét idén a SepsiBook. Az ötödik alkalommal sorra kerülő sepsiszentgyörgyi könyvvásárt és kortárs irodalmi fesztivált május 14. és 17. között tartják a jól bevált helyszínen, a Sepsi Arénában.

Sepsiszentgyörgyön is ünneplik a Nemzetközi Roma Napot
2026.04.01

2026. április 8-án nemzeti ünnepre készül az őrkői roma közösség. A roma népcsoport nemzeti ünnepét 1990 óta ünneplik világszerte minden év április 8-án. Az első Roma Világkongresszusra 1971-ben került sor, ekkor jelentették ki a roma nemzet tagjai, hogy a cigány népcsoportok egyazon nemzet tagjainak tekintik magukat, az embereket pedig egységesen romának nevezik majd.

33. Szent György Napok: Színpadi fellépők és koncertek
2026.03.31

A 33. Szent György Napok idén is bővelkedik zenei élményekben: a háromnapos fesztiválhétvégén a helyi műkedvelő csoportok fellépését követően változatos zenei zenei stílusokat képviselő zenekarok várják a közönséget kezdve tehetséges zenekarok fellépéseig kínál színes kínálatot. A Főtéren felállított színpad napközben a korábbi közösségi színpad szerepét tölti be, este hét óra után helyi és erdélyi együttesek dübörögnek.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata bevezeti a Zöld Péntek elnevezésű programot
2026.03.26

Áprilistól minden pénteken bárki ingyenesen használhatja a városi tömegközlekedést

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata zéró toleranciát hirdet a kiskorúak alkohollal történő kiszolgálásával szemben
2026.03.25

A sepsiszentgyörgyi rendőrség február 26-i ellenőrzése során súlyos mulasztást észlelt az 1918. December 1. úton található egyik vendéglátóhelyen.