hu
 
Péntek, 2026. Július 10.

Dollárpiac – nem mérgező, csak rendszerezett

2018.08.28

Június végi sajtóközleményünkben írtunk arról, hogy az önkormányzat fennhatósága alá kerülő piacokkal milyen tervei vannak a fenntartónak.

A legnagyobb érdeklődésre számot tartó Dollárpiac helyzete rövid időn belül megoldódott: a híresztelésekkel ellentétben a piac nem szűnt meg, nem is volt tervben ilyen jellegű „átalakítás”. A butikosok zavartalanul folytathatják kereskedelmi tevékenységüket, amelyre az engedélyük a butikon belülre korlátozódik, vagyis kirakódniuk hivatalosan nem szabad. Az árusok pedig továbbra is zavartalanul használhatják azokat az asztalokat, amelyekre bért fizetnek.

A többi asztal, vagyis amelyekért bért nem fizettek, ám eleddig szabadon használhatták őket, lebontásra került, helyettük épült a parkoló.

A parkolóban leálló és onnan elinduló autók kipufogó gáza a hivatalosan bérelt asztalokra kipakolt termékeket nem érinti, hiszen az árusok a terület legvédettebb helyére költöztek, míg a butikosoknak csak a bódék belsejében szabad értékesítniük az árujukat.


 

 

 

 

 

 

 

 

Fotó: Vargyasi Levente

Jubileumi Székely Vágta: elindult a nevezés
2026.07.06

Elindult a nevezés a jubileumi XV. Székely Vágtára, amelyet 2026. szeptember 11–12. között rendeznek meg a maksai Óriáspince-tetőn. A Nemzeti Vágta hivatalos székelyföldi előfutamára 2026. szeptember 4-én 23:59 óráig várják a jelentkezéseket.

Bővül a lakbértámogatás Sepsiszentgyörgyön: a kismamák és posztliceális képzésben részt vevő diákok is igényelhetik
2026.07.02

Havi legtöbb 100 euró lakbértámogatást kapnak a 35 év alatti fiatalok

Kiszámíthatóság a sepsiszentgyörgyi vállalkozók számára
2026.06.30

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata és a Sepsiszentgyörgyi Vállalkozói Konzultatív Tanács közös megállapodást írt alá a vállalkozások helyi adóinak befagyasztásáról a következő két évre

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön