hu
 
Csütörtök, 2025. November 27.

Új munkahelyek Sepsiszentgyörgyön

2009.06.30
Több olyan tanácshatározatot fogadtak el a csütörtöki tanácsülésén, amelyek hosszútávú befektetések láttamozási terveire vonatkoztak . A közeljövőben a csíkszeredai kijáratnál, valamint az Oltmező utcában építenek új bevásárlóközpont, a Borvíz utcában húsfeldolgozó egység nyílik, Szépmezőn pedig ipari parkot alakítanak ki. Ezek a beruházások új munkahelyeket jelentenek a városnak – értett egyet a tanácsosok többsége, annak ellenére, hogy voltak, akik aggályaikat is kifejezték ennek kapcsán. Az Árkos fele vezető út mellett lakópark is épül, ez a bevásárlóközponttal együtt része annak a városrendezéási tervnek, amely tartalmazza azt a területet is, ahol az önkormányzat sportcsarnokot szeretne építeni – tájékoztatta a tanácsosokat Antal Árpád András polgármester, kiemelve, hogy az egy évvel ezelőtt meghozott vállalkozóbarát intézkedések eredménye most kezd látszani. “Több olyan vállalkozó jelezte, hogy szeretne városunkba jönni, akik korábban inkább Brassót választották volna. Ugyanakkor az is érdekes jelenség, hogy miközben a közhangulat az, hogy Sepsiszentgyörgyön nincsenek munkahelyek, a vállalkozóktól azt a jelzést kaptuk, hogy kevesen jelentkeznek a meghirdetett állásokra” – mutatott rá Antal Árpád András, aki még a tanácsülés elején ismertetett a városról néhány gazdasági és szociális mutatót. Elmondta, tervei között szerepel, hogy munkacsoportot hoz létre, amelynek segítségével feltérképezi, hogy az a több mint 800 munkanélküli, aki szerepel a nyilvántartásban, milyen képesítéssel rendelkezik, milyen körülmények között él, miért nem sikerül munkát találnia. “Meg kell keresnünk őket, hogy lássuk mi a gond, mert a statisztikai mutatók nem adnak elegendő információt ahhoz, hogy az önkormányzat érdemben tudjon segíteni” – magyarázta el Antal Árpád András.
Az önkormányzat támogatja azokat a vállalatokat, amelyek szállítást biztosítanak alkalmazottainak
A városi tanács  megszavazta, hogy a közszállításért felelős Multitrans RT a személyszállításban alkalmazott bérletrendszerében bizonyos kedvezményeket biztosíthasson azoknak a vállalatoknak, amelyek alkalmazottaik szállítására igénybe veszik szolgáltatásaikat. Ennek megfelelően 10 százalékos kedvezményt kapnak azok a vállalatok, amelyeknek 50 és 200 közötti alkalmazottja van, 20 százalékos kedvezmény jár 201 és 500 közötti alkalmazott esetében. Az 501-nél több személyt foglalkoztató vállalat 30 százalékos kedvezményt vehet igénybe.
A tervezettnél nagyobb lesz a Tamási Árons Színház bevétele
Módosították a csütörtöki tanácsülésen a Tamási Áron Színház költségvetését, ugyanis az intézmény vezetősége jelezte, hogy a tervezettnél nagyobb lesz a bevétel. Az elfogadott költségvetésben 474.500 lej szerepelt, ez az összeg 295.500 lejjel nőtt, amelyet a színház jegyeladásból és pályázatokból biztosít.
Közeledik a határidő a lakónegyedi parkolóhelyek bérének befizetésére!
2025.11.26

A 2026-es évi bérleti díjának befizetési határideje 2025 december 15.

Az első adventi gyertya meggyújtása Sepsiszentgyörgy Főterén 
2025.11.24

Hamarosan elkezdődik a téli ünnepi időszak, Sepsiszentgyörgyön november 30-án, 19:30-kor veszi kezdetét az első adventi gyertya meggyújtásával. A Főtéren elhelyezett óriási adventi koszorú az idén új díszítést kap, amelyet helyi művészek készítenek. Ugyanazon a hétvégén gyúlnak fel a város több utcájában az ünnepi fények is, amelyek idén több új látványelemmel gazdagodtak.

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala átfogó kampányt indít a családon belüli erőszak megelőzésére
2025.11.20

A következő napokban a kampány plakátjait kifüggesztik a város valamennyi tömbházának lépcsőházába, hogy felhívják a figyelmet a családon belüli erőszak áldozatai számára elérhető, éjjel-nappal ingyenesen hívható 0800 500 333-as országos segélyvonalra. A vonalon pszichológiai és jogi tanácsadást, valamint útmutatást nyújtanak az áldozatok számára a védett otthonokkal és a helyi szociális szolgáltatásokkal kapcsolatban.

Ünnepi hangulatba öltözik Sepsiszentgyörgy: óriási karácsonyfa, megújult adventi koszorú és szilveszterkor lézershow lesz
2025.11.19

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és a Kónya Ádám Művelődési Ház már javában készülődik a téli ünnepi időszakra, ahol bőséges programokkal, eseményekkel és meglepetésekkel várják majd a sepsiszentgyörgyieket.

Változik a jelzőlámpák működése a forgalom gördülékenyebb áramlása érdekében
2025.11.17

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata értesíti a sepsiszentgyörgyieket, hogy a lakossági  bejelentéseket figyelembe véve, módosul a közlekedési lámpák működése.