hu
 
Csütörtök, 2026. Július 09.

Megszűnik a Székely Mikó Kollégium és a Péter Pista/Amigo üzlet közötti gyalogátjáró

2017.04.11

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata a Gróf Mikó Imre utca Erzsébet parki végénél további zöldövezetek kialakítását tervezi. Az újonnan “zöldesített” szakasz a Székely Mikó Kollégium sarkánál található átjárótól kezdődik majd és a most felfestett, autós forgalom elől elzárt útszakaszon keresztül a járdatestig fog tartani.



Ennek, valamint az autós forgalom megkönnyítésének érdekében az önkormányzat megszünteti a Gróf Mikó Imre utcai gyalogátjárót, amely a Péter Pista/Amigo előtti útszakaszt köti össze a Székely Mikó Kollégium sarkával.

A beavatkozás eredményeképpen hangsúlyosabbá válik a kiterjesztett főtér és a gyalogosok, gyerekek által különösen kedvelt sétálóutca elhatárolódása az autós forgalomtól. Tekintve, ugyanakkor, hogy az érintett útszakaszon egymáshoz nagyon közel két átjáró is található, a Mikó-sarka és az Amigo közötti gyalogátjáró megszüntetése gördülékenyebbé teszi az autós forgalmat is.

Április 12-én, szerdán a Városi Kertészet munkatársai kordonokat helyeznek el a megszüntetni kívánt Gróf Mikó Imre utcai gyalogátjáróra, így ez az útszakasz gyalogosok számára ezentúl már nem használható.

Jubileumi Székely Vágta: elindult a nevezés
2026.07.06

Elindult a nevezés a jubileumi XV. Székely Vágtára, amelyet 2026. szeptember 11–12. között rendeznek meg a maksai Óriáspince-tetőn. A Nemzeti Vágta hivatalos székelyföldi előfutamára 2026. szeptember 4-én 23:59 óráig várják a jelentkezéseket.

Bővül a lakbértámogatás Sepsiszentgyörgyön: a kismamák és posztliceális képzésben részt vevő diákok is igényelhetik
2026.07.02

Havi legtöbb 100 euró lakbértámogatást kapnak a 35 év alatti fiatalok

Kiszámíthatóság a sepsiszentgyörgyi vállalkozók számára
2026.06.30

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata és a Sepsiszentgyörgyi Vállalkozói Konzultatív Tanács közös megállapodást írt alá a vállalkozások helyi adóinak befagyasztásáról a következő két évre

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön