hu
 
Kedd, 2026. Augusztus 25.

Közel 22 000 alkalommal kölcsönöztek Sepsi Bike-ot az idei évben

2025.11.12

Az elmúlt hétvégén lezárult szezon után Sepsiszentgyörgy Önkormányzata és a Sepsi ReKreatív mérleget vont a Sepsi Bike kerékpárkölcsönző rendszer, valamint a Szemerja negyedben található Skatepark használatáról.

A szezon kezdetétől, március végétől, egészen november 9-ig a Sepsi Bike kerékpárokat összesen 21 885 alkalommal vették igénybe, ami naponta átlagosan több mint 100 használatot jelent. A tavaly elindított rendszer továbbra is népszerű alternatívát kínál a rövid távú városi közlekedésre, hozzájárulva az autós forgalom csökkentéséhez és az aktív életmód népszerűsítéséhez.

Ugyanebben az időszakban a sepsiszentgyörgyi Skateparkban 2100 belépést regisztráltak, ebből 2000 gyermek és 100 felnőtt, ami bizonyítja a fiatalok érdeklődését a sportpálya iránt.

Örömmel tapasztaljuk, hogy ezeket a beruházásokat továbbra is előszeretettel használják, és a város lakói számára többféle lehetőséget biztosítanak a mozgásra és a szabadtéri kikapcsolódásra” – nyilatkozták Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának képviselői.

A melegebb időjárás végével a sepsiszentgyörgyiek a téli tevékenységeket élvezhetik. A hideg hónapokban a közönséget a Sepsi Aréna melletti fedett jégpálya, valamint az egész évben nyitva tartó Román Vilmos Uszoda várja.

A nyitvatartásról és a belépők áráról további részletek a www.rekreativ.club oldalon érhetők el.

Jelentkezhetnek az 50 és 60 éves házassági évfordulójukat ünneplő sepsiszentgyörgyi párok!
2026.08.19

A közel 15 éve kezdődött hagyomány idén ősszel is folytatódik, amikor Sepsiszentgyörgy Önkormányzata köszönti azokat a párokat, akik idén ünneplik 50. vagy 60. házassági évfordulójukat, azaz arany- vagy gyémántlakodalmukat.

Szent István-napi ünnepi megemlékezés Sepsiszentgyörgyön a Szent József római katolikus templomban
2026.08.13

Augusztus 20-án 18 órától Sepsiszentgyörgyön ünnepi megemlékezést tartanak a Szent József római katolikus templomban és annak udvarán. A program szentmisével kezdődik, a szertartást követően a műsor a templom udvarán folytatódik a magyar államalapító király, Szent István szobra előtt.

Új autóbusz útvonalakkal bővül a közszállítási hálózat és változik a parkolási rendszer Sepsiszentgyörgyön
2026.08.03

Péntektől, augusztus 7-től új járatokkal bővül a közszállítási rendszer, a menetrend jelentősen megváltozik; illetve októbertől új parkolási rendszer lép érvénybe a város egész területén.

Nyár az Állomás negyedi tavon: közel kétezren bérelték ki a csónakokat és vizibicikliket az első hónapban
2026.07.31

Az elmúlt egy hónapban,amióta újra csónakázni és vizibiciklizni lehet a tavon, közel 2 000 alkalommal használták ki ezt a lehetőséget a sepsiszentgyörgyiek és az idelátogatók. A vizibiciklik nagyobb népszerűségnek örvendenek, ezeket 1 800 alkalommal használták, míg a csónakokat 200 alkalommal vették igénybe a látogatók.