hu
 
Vasárnap, 2026. Február 15.

Kiválasztották Sepsiszentgyörgy legszebb lakónegyedi zöldövezeteit

2023.06.28

Szakmai zsűri látogatta végig a város negyedeit, hogy kiválassza a legszebb és leggondozottabb zöldövezeteket

Negyedik kiadásához érkezve, Sepsiszentgyörgy Önkormányzatának lakónegyedi szépségversenye idén anélkül zajlott, hogy a lakók kellett volna személyesen nevezzenek. Május végén és június elején egy szakmai zsűri látogatta végig a város negyedeit, összesen 60 lakónegyedi zöldövezetet beazonosítva és értékelve.

Az értékeléskor a zsűri a zöldfelületek gondozásába fektetett munkát, a növények szépségét és változatosságát, valamint a területek tisztaságát is értékelte. A zsűri pontszámai alapján Sepsiszentgyörgy legszebb lakónegyedi zöldövezete idén az Egészségügy sétány 5. szám, 9-es tömbházához tartozó zöldövezet, amelyet Diószegi Gizella, Szabó Árpád, Nagy István és Veres Zsuzsa gondoznak. A második helyezett az Otthon sétány 13. szám 29-es tömbházának zöldövezete, amelyet György Eda-Anita gondoz, a harmadik helyezett pedig az Ág utca 25. szám 18-as tömbháza melletti zöldövezet, amelyet Uștea Lenuța, Antal Iosif és Karda János gondoznak.

Idén a zöldövezeti szépségverseny fődíja egy kültéri, pihenésre alkalmas asztal, valamint egy, a tömbházra kifüggesztett emléktábla. Ugyanakkor a Dalia virágüzlet egy 500, 300 és 100 lej értékű utalványt ajánl fel az első három helyezett számára, amelyeket 2024 tavaszáig lehet levásárolni a Dalia Garden Center-ben.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata az első három helyezettet egy személyre szabott szolgáltatáscsomaggal is megjutalmazza, amely belépőjegyeket tartalmaz a Művész Moziba, a városi strandra, a sugásfürdői kezelőközpontba és a Sugás Spa-ba. A nyertesek továbbá ingyenesen vehetnek részt az önkormányzat 2024-es zöldövezetszépítési programjában, amely keretében 3 000 lej értékben igényelhetnek különböző javakat.

 

 

LIFT2 – Sunny Sky Floor
2026.02.09

Február 13-án kerül sor az M Studio új előadásának bemutatójára – a Lift2 a 2018-ban készült Lift produkció folytatásaként jött létre, új szereplőkkel, új helyzetekkel és táncnyelvvel fűszerezve. A bemutató után közönségtalalákozóra is sor kerül Bartha Réka vezetésével a Háromszék Táncstúdióban.

Az opera világa testközelből: ingyenes, interaktív vakációs foglalkozásokra várják a sepsiszentgyörgyi iskolásokat
2026.02.09

Egyedülálló pedagógiai programmal érkezik Sepsiszentgyörgyre a magyarországi Németh-Nagy Johanna operaének-művész. A kezdeményezés célja, hogy az opera műfaját élményszerű, befogadható módon és interaktív formában hozza közelebb az általános iskolás korosztályhoz.

Kihirdették a Best of Sepsi nyerteseit
2026.02.08

A díjátadó gálán a hétköznapi hősöket ünnepelték szombat este Sepsiszentgyörgyön

Beszámolót tartott Antal Árpád polgármester a sepsiszentgyörgyi adóügyekkel kapcsolatban
2026.02.03

Antal Árpád polgármester sajtótájékoztató keretében tartott beszámolót a sepsiszentgyörgyi adóügyekről, illetve tájékoztatott, hogy a felmerülő problémákból mit sikerült már megoldani, és mi van még folyamatban. 

Rekordot döntött a sepsiszentgyörgyi Művész Mozi látogatottsága 2025-ben
2026.01.29

Minden eddigi rekordot felülmúlt a sepsiszentgyörgyi Művész Mozi tavalyi éve: 2 118 vetítésre összesen 51 614 jegyet értékesítettek, így a nézőszám gyakorlatilag elérte a város teljes lakosságának számát.