hu
 
Szombat, 2025. Szeptember 06.

Június 1-jén hivatalosan megnyílik az Állomás negyedi tó

2025.05.29

Június 8-án közösségi piknikre kerül sor koncerttel, filmvetítéssel és meglepetéssel a gyermekeknek. 

Június 1-jén, vasárnap hivatalosan megnyílik az Állomás negyedi felújított tó, rá egy hétre, június 8-án pedig közösségi eseményre várják a sepsiszentgyörgyieket. A tavat eredetileg több mint négy évtizede alakították ki, és évekkel azután, hogy a terület elhanyagolt állapotba került, Sepsiszentgyörgy Önkormányzata teljesen felújította azt és új épületet épített a szigetre, ezek pedig hamarosan a Sepsi ReKreativ kezelésébe kerülnek.

A megnyitót június 8-án egy közösségi piknikkel, koncerttel és filmvetítéssel ünneplik a tó partján, ahová a résztvevőket arra biztatják, hogy hozzanak magukkal pokrócot, harapnivalót és élvezzék a szabadban eltöltött időt. A szigeten található épületben több sepsiszentgyörgyi cukrászda kínál majd saját receptek alapján készült süteményeket, édességeket felidézve azt az időszakot, amikor a tó a város egyik legkedveltebb szabadidős helyszíne volt. A június 8-ai eseménnyel kapcsolatosan bővebb részletekkel hamarosan visszatérünk. 

Addig is, június 1-től a sepsiszentgyörgyiek használatba vehetik az új közösségi teret: sétálhatnak, futhatnak, kikapcsolódhatnak a természet közelében. 

A városvezetés arra kéri a lakókat, hogy tartsák be a terület használatára vonatkozó szabályokat: tilos a tűzgyújtás, grillezés, a fürdés és a horgászat. A látogatókat arra is kérik, hogy őrizzék meg a tisztaságot, és járuljanak hozzá az új közterület állapotának védelméhez. Ugyanakkor a területen biztonsági kamerákat is felszereltek. 

A közeljövőben nyilvános licitet hirdetnek a sziget épületének vendéglátói célú – cukrászda, kávézó vagy étterem – hasznosítására. Ugyanakkor a következő hónapokban új csónakokat is vásárolnak, amelyeket a látogatók kibérelhetnek majd. A csónakok, illetve a sportpálya bérlése majd fizetős szolgáltatások lesznek, ezek azonban még nem elérhetők a közönség számára. 

A tó felújítása egy nagyobb városmegújítási projekt része volt, amelyet európai uniós alapokból támogattak. A munkálatok elhúzódását az okozta, hogy nem volt rendezett a sziget jogi helyzete, és nem szerepelt az önkormányzat tulajdonában a munkálatok megkezdésekor. A terület megvásárlása és a projekt aktualizálása vezetett a kivitelezési határidő kitolódásához.

A tó környékén mintegy 3 hektár zöldövezetet alakítottak ki, több mint 1.400 négyzetméteren: kőlapokkal burkolt sétányokat, futópályát, kosárlabda- és futballpályát, valamint egy multifunkciós sportpályát. 

A mesterséges tavat több mint 40 évvel ezelőtt hozták létre az Olt folyóhoz közeli területen, a város Brassó felőli bejáratánál, az elmúlt évtizedekben azonban teljesen kiszáradt és elhagyatottá vált. Most a környék visszanyeri régi báját, és újra a közösség egyik kedvelt célpontjává válik.

Lunar Eclipse – a MindFormers Klub első eseménye
2025.09.04

Csillagászati látványosság és Chill Zone hangulat szeptember 7-én a volt dohánygyár udvarán

Szeptember 8-tól csak SMS-ben és telefonos alkalmazáson keresztül lehet törleszteni a parkolási díjat Sepsiszentgyörgyön
2025.09.03

A parkolási díjat kizárólag digitális módon lehet kifizetni: a TPark mobilalkalmazáson vagy SMS-en keresztül.

21-ik évadát kezdi az M studio
2025.09.01

Az M Studio szeretettel várja az érdeklődőket az új, immár 21. évad programjaira, amelyek két új bemutatóval és számos nemzetközi együttműködéssel színesítik a társulat tevékenységét. A társulat továbbra is elkötelezett a kortárs tánc népszerűsítése iránt, helyi és nemzetközi szinten egyaránt.

A sepsiszentgyörgyi MindFormers esemény a kezdet!
2025.09.01

A szervezők bejelentették, hogy már jövő héttől elkezdődik a klubszerű működése annak a közösségnek akik részt vettek az eseményen, azokkal akiket a tudásvágy, a kíváncsiság és a jövő iránti nyitottság hozott ki a volt cigarettagyár épületébe.

Futóverseny Sepsiszentgyörgy ikonikus épületein keresztül
2025.08.26

Szeptember 15-ig lehet nevezni a SEPSI Inst. RUN második kiadására