hu
 
Péntek, 2026. Július 10.

Elnapolták a köd miatt a repülőből való szúnyogirtást

2020.07.28

A kedvezőtlen időjárás miatt már egyszer elhalasztott szúnyogirtásra hétfő este és kedd reggel szintén nem kerülhetett sor Sepsiszentgyörgy területén. A Prázsmár környékén kialakult sűrű köd miatt a repülő nem tudott felszállni, ezért az akciót kedd estére és szerda reggelre napolták el.

Emlékeztetjük a lakókat, hogy a méhtartó gazdák kérésére a repülőből való permetezési akcióra 8 óra után kerül sor és egészen naplementéig tart. A későbbi kezdés miatt egy második időpontban is szükség lesz a permetezésre, ez szerda reggel 6 és 8 óra között történik.

A földi permetezésre sor került a parkokban és a patakmedrekben az előzőleg közölt időpontban.

A permetezés során használt vegyszer megfelelő tanúsítvánnyal rendelkezik az Egészségügyi Minisztérium részéről és nem jelent veszélyt az emberi és állati egészségre. Részletek ITT.

A második permetezés az első permetezéstől számított 10-14 napon belül zajlik az időjárási körülményektől függően, az időpontről az önkormányzat értesíteni fogja a lakosságot.

Jubileumi Székely Vágta: elindult a nevezés
2026.07.06

Elindult a nevezés a jubileumi XV. Székely Vágtára, amelyet 2026. szeptember 11–12. között rendeznek meg a maksai Óriáspince-tetőn. A Nemzeti Vágta hivatalos székelyföldi előfutamára 2026. szeptember 4-én 23:59 óráig várják a jelentkezéseket.

Bővül a lakbértámogatás Sepsiszentgyörgyön: a kismamák és posztliceális képzésben részt vevő diákok is igényelhetik
2026.07.02

Havi legtöbb 100 euró lakbértámogatást kapnak a 35 év alatti fiatalok

Kiszámíthatóság a sepsiszentgyörgyi vállalkozók számára
2026.06.30

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata és a Sepsiszentgyörgyi Vállalkozói Konzultatív Tanács közös megállapodást írt alá a vállalkozások helyi adóinak befagyasztásáról a következő két évre

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön