hu
 
Hétfő, 2026. Február 16.

Forgalomkorlátozások a Székelyföldi Körverseny ideje alatt

2021.08.02

Augusztus 6-án Sepsiszentgyörgyön rajtol és ér véget a verseny harmadik szakasza

A Székelyföldi Körverseny idei harmadik szakasza kizárólag Kovászna megyében kerül megrendezésre, a rajt és a cél Sepsiszentgyörgyön lesz.

A harmadik szakaszra augusztus 6-án, pénteken kerül sor, amikor a kerékpárosok a Sepsiszentgyörgy, Málnás, Sepsibükszád, Bálványosfürdő, Kézdivásárhely, Kovászna, Réty, Sepsiszentgyörgy útvonalon haladnak végig.

A versenyre való tekintettel több forgalomkorlátozásra is sor kerül Sepsiszentgyörgyön az alábbiak szerint:

- 12:00-13:00 óra között tilos lesz közlekedni a Szabadság utcában, Kórház utca és az Erzsébet park sarka közötti szakaszon, valamint a Gróf Mikó Imre utcában a park sarkától a Gödri Ferenc utcával való kereszteződésig.

- 14:00-17:00 óra között tilos lesz közlekedni az 1918. December 1. utcában (a polgármesteri hivatal környékén), a Csíki utcával való kereszteződésétől a Kossuth Lajos utcával való kereszteződéséig.

A kerékpárosok 12:45-kor indulnak a Lábas ház elől, majd rajban haladnak végig a Gróf Mikó Imre utcán, az 1918. December 1. utcán, a Lidl üzlet mellett, az Oltmező utcán, ezt követően a verseny hivatalos startjára a város csíkszeredai kijáratánál kerül sor.

Sepsiszentgyörgyre várhatóan 15:45-16:00 körül érkeznek a kerékpárosok Szépmező felől, amikor végighaladnak az Építők útján, a Păiuș David hadnagy utcán, az 1918. December 1. utcán, megérkezve Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának épülete elé.

A kerékpárverseny szervezői arra kérik a lakosokat és a járművezetőket, hogy az esemény zavartalan lebonyolítása és az esetleges balesetek elkerülése érdekében tartsák tiszteletben az önkéntesek és a rendfenntartók jelzéseit a teljes útvonalon.

LIFT2 – Sunny Sky Floor
2026.02.09

Február 13-án kerül sor az M Studio új előadásának bemutatójára – a Lift2 a 2018-ban készült Lift produkció folytatásaként jött létre, új szereplőkkel, új helyzetekkel és táncnyelvvel fűszerezve. A bemutató után közönségtalalákozóra is sor kerül Bartha Réka vezetésével a Háromszék Táncstúdióban.

Az opera világa testközelből: ingyenes, interaktív vakációs foglalkozásokra várják a sepsiszentgyörgyi iskolásokat
2026.02.09

Egyedülálló pedagógiai programmal érkezik Sepsiszentgyörgyre a magyarországi Németh-Nagy Johanna operaének-művész. A kezdeményezés célja, hogy az opera műfaját élményszerű, befogadható módon és interaktív formában hozza közelebb az általános iskolás korosztályhoz.

Kihirdették a Best of Sepsi nyerteseit
2026.02.08

A díjátadó gálán a hétköznapi hősöket ünnepelték szombat este Sepsiszentgyörgyön

Beszámolót tartott Antal Árpád polgármester a sepsiszentgyörgyi adóügyekkel kapcsolatban
2026.02.03

Antal Árpád polgármester sajtótájékoztató keretében tartott beszámolót a sepsiszentgyörgyi adóügyekről, illetve tájékoztatott, hogy a felmerülő problémákból mit sikerült már megoldani, és mi van még folyamatban. 

Rekordot döntött a sepsiszentgyörgyi Művész Mozi látogatottsága 2025-ben
2026.01.29

Minden eddigi rekordot felülmúlt a sepsiszentgyörgyi Művész Mozi tavalyi éve: 2 118 vetítésre összesen 51 614 jegyet értékesítettek, így a nézőszám gyakorlatilag elérte a város teljes lakosságának számát.