hu
 
Hétfő, 2026. Február 16.

Az 1956-os forradalom és szabadságharcra emlékeznek Sepsiszentgyörgyön

2021.10.21

Október 23-án Sepsiszentgyörgy Önkormányzata és a Volt Politikai Foglyok Szövetségének Kovászna megyei szervezete megemlékezést tart az 1956-os forradalom és szabadságharc 65. évfordulója alkalmából.

Az esemény 11:00 órától szűk körű koszorúzással kezdődik Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának homlokzatán található Gloria Victis táblánál, ezt követően Szalay Attila 1956-os mártír Csíki utcai emléktáblájánál, az ’56-os parkban található emlékműnél, valamint az Erzsébet parkban, a kommunizmus áldozatainak emlékére felállított kopjafánál helyeznek el koszorúkat.

Az ünnepi megemlékezés részeként, október 23-án 17:00 órától a Liszt Intézet és az Evangélikus-Lutheránus Egyházközség közös szervezésében, Erdélyben első alkalommal itt, Sepsiszentgyörgyön, az evangélikus templomban mutatják be a Magyar Távirati Iroda 56 kép 56-ról című dokumentumfotó válogatását az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc emblematikus képanyagából. A megnyitón köszöntő beszédet mond Zelenák József evangélikus esperes, ünnepi beszédet tart Mile Balázs csíkszeredai konzul. A kiállítást Szebeni Zsuzsanna, a sepsiszentgyörgyi Liszt Intézet vezetője nyitja meg. 

A sepsiszentgyörgyi Művész Mozi ingyenes filmvetítésekkel emlékezik az 1956-os forradalom és szabadságharcra. Október 21-én 18 órától A vizsga, október 22-én 18 órától a Trezor, október 23-án 17 órától pedig az 1956– Emlékezzünk a hősökre című filmeket tekinthetik meg az érdeklődők. A helyek száma korlátozott, ezért a filmvetítésekre javasolt az előzetes helyfoglalás.  

Az ünnepi megemlékezések a járványügyi előírások betartásával zajlanak.

LIFT2 – Sunny Sky Floor
2026.02.09

Február 13-án kerül sor az M Studio új előadásának bemutatójára – a Lift2 a 2018-ban készült Lift produkció folytatásaként jött létre, új szereplőkkel, új helyzetekkel és táncnyelvvel fűszerezve. A bemutató után közönségtalalákozóra is sor kerül Bartha Réka vezetésével a Háromszék Táncstúdióban.

Az opera világa testközelből: ingyenes, interaktív vakációs foglalkozásokra várják a sepsiszentgyörgyi iskolásokat
2026.02.09

Egyedülálló pedagógiai programmal érkezik Sepsiszentgyörgyre a magyarországi Németh-Nagy Johanna operaének-művész. A kezdeményezés célja, hogy az opera műfaját élményszerű, befogadható módon és interaktív formában hozza közelebb az általános iskolás korosztályhoz.

Kihirdették a Best of Sepsi nyerteseit
2026.02.08

A díjátadó gálán a hétköznapi hősöket ünnepelték szombat este Sepsiszentgyörgyön

Beszámolót tartott Antal Árpád polgármester a sepsiszentgyörgyi adóügyekkel kapcsolatban
2026.02.03

Antal Árpád polgármester sajtótájékoztató keretében tartott beszámolót a sepsiszentgyörgyi adóügyekről, illetve tájékoztatott, hogy a felmerülő problémákból mit sikerült már megoldani, és mi van még folyamatban. 

Rekordot döntött a sepsiszentgyörgyi Művész Mozi látogatottsága 2025-ben
2026.01.29

Minden eddigi rekordot felülmúlt a sepsiszentgyörgyi Művész Mozi tavalyi éve: 2 118 vetítésre összesen 51 614 jegyet értékesítettek, így a nézőszám gyakorlatilag elérte a város teljes lakosságának számát.