hu
 
Hétfő, 2026. Április 06.

A sepsiszentgyörgyi lakosok közel 33 százaléka töltötte ki a népszámlálási kérdőívet

2022.04.26

Az Országos Statisztikai Hivatal jelentése szerint április 26-ig Sepsiszentgyörgyön összesen 16 866 személy töltötte ki online a népszámlálási kérdőívet, vagyis a városi lakosság becslések szerinti létszámának közel 33 százaléka.

Az összeírópontokon 7 526 személynek segítettek az online kérdőívek kitöltésében, ami az eddig összeírt személyek 45 százalékát jelenti. Ezekben az esetekben biztos, hogy helyesen történt meg az adatbevitel.

Annak érdekében, hogy a lakosság gyorsan és kényelmesen vegyen részt a népszámláláson, a Szent György Napok ideje alatt, csütörtöktől vasárnapig 10 és 17 óra között az alábbi helyszíneken található népszámláló standoknál lehet segítséget kérni az önkitöltésben:

- Ifjúsági Udvar – egykori Dohánygyár udvara;
- Főtér;
- SzimPlatz – Sugás Áruház előtti tér;
- Park – Mikó szobor környéke (11:00-17:00).

A felsorolt helyszínek mellett a régebbi segítőpontokon továbbra is fogadják az érdeklődőket.

Fontos! Egy családból egy személy is elvégezheti az összeírást, de ne felejtsék el magukkal vinni családtagjaik személyi azonosító számát!

5. SepsiBook: Könyves örömünnepre készülünk
2026.04.02

Sokrétű és változatos programmal, erőteljes háromszéki szerzői és alkotói jelenléttel, a magyar és a román írott kultúrát képviselő jeles meghívottakkal, élményekre épülő műhelymunkákkal, műfajok közti bátor átjárással várja közönségét idén a SepsiBook. Az ötödik alkalommal sorra kerülő sepsiszentgyörgyi könyvvásárt és kortárs irodalmi fesztivált május 14. és 17. között tartják a jól bevált helyszínen, a Sepsi Arénában.

Sepsiszentgyörgyön is ünneplik a Nemzetközi Roma Napot
2026.04.01

2026. április 8-án nemzeti ünnepre készül az őrkői roma közösség. A roma népcsoport nemzeti ünnepét 1990 óta ünneplik világszerte minden év április 8-án. Az első Roma Világkongresszusra 1971-ben került sor, ekkor jelentették ki a roma nemzet tagjai, hogy a cigány népcsoportok egyazon nemzet tagjainak tekintik magukat, az embereket pedig egységesen romának nevezik majd.

33. Szent György Napok: Színpadi fellépők és koncertek
2026.03.31

A 33. Szent György Napok idén is bővelkedik zenei élményekben: a háromnapos fesztiválhétvégén a helyi műkedvelő csoportok fellépését követően változatos zenei zenei stílusokat képviselő zenekarok várják a közönséget kezdve tehetséges zenekarok fellépéseig kínál színes kínálatot. A Főtéren felállított színpad napközben a korábbi közösségi színpad szerepét tölti be, este hét óra után helyi és erdélyi együttesek dübörögnek.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata bevezeti a Zöld Péntek elnevezésű programot
2026.03.26

Áprilistól minden pénteken bárki ingyenesen használhatja a városi tömegközlekedést

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata zéró toleranciát hirdet a kiskorúak alkohollal történő kiszolgálásával szemben
2026.03.25

A sepsiszentgyörgyi rendőrség február 26-i ellenőrzése során súlyos mulasztást észlelt az 1918. December 1. úton található egyik vendéglátóhelyen.