2019. szeptember 18., Szerda
Hírarchívum
Március 15. Ünnepi megemlékezés az 1848–1849-es forradalom és szabadságharc tiszteletére

Március 15.

Ünnepi megemlékezés az 1848–1849-es forradalom és szabadságharc tiszteletére

HÉTFŐ, március 11.
11.00    Kokárdakészítő műhely – A Háromszéki Fürge Ujjak kézimunkakör és a Balassi Intézet Magyarország Kulturális Központjának sepsiszentgyörgyi irodája közreműködésével / Kónya Ádám Művelődési Ház

KEDD, március 12.
19:00   Ember az embertelenségben – A Bekecs Néptáncegyüttes ünnepi műsora / Tamási Áron Színház

SZERDA, március 13.
17:00   Háromszéki honleányok – szabadtéri kiállítás a Balassi Intézet Magyarország Kulturális    
Központjának sepsiszentgyörgyi irodájának szervezésében, közreműködik a Székelyföldi Szablyavívó Iskola / Sepsiszentgyörgy főtere (Szabadság tér)

18:00  Helyismereti körséta József Álmos helytörténész vezetésével az Erzsébet Parkban, az
1848-49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére készült emlékművek ismertetésével, a Bod Péter Megyei Könyvtár szervezésében. Rossz idő esetén a könyvtár a Gábor Áron termében tart vetített képes előadást József Álmos erről a témáról. / Erzsébet Park

19:00  Hagyaték - Gábor Áron relikviák és vetítettképes előadás a háromszéki 48-as
emlékművekről. Közreműködik: Sántha Imre Géza művészettörténész, Szebeni Zsuzsa, a
Balassi Intézet-Magyar Kulturális Központ sepsiszentgyörgyi fiókjának vezetője és Tamás Sándor Kovászna Megye Tanácsának elnöke. / Székely Nemzeti Múzeum

CSÜTÖRTÖK, március 14.
11:00   Háromszék nem alkuszik rajzverseny díjazás és kiállítás/ Sepsiszentgyörgy főtere
(Szabadság tér)
12.00–16.00    Honvéd sírok koszorúzása a temetőkertekben a város iskoláinak közreműködésével
17:00   Március 15-i ünnepség a Nyugdíjasok Sugás Érdekvédelmi Szövetsége szervezésében / 
Székely Nemzeti Múzeum – Bartók terem, közreműködik Dr. Szekeres Attila István
heraldikus és a Vox Humana Kamarakórus

19:00   A Georgius és a Csíki kamarazenekarok közös ünnepi hangversenye. A szimfonikus
koncertre érvényesek a hangverseny bérletek, szabadárusításban jegyek a Városi Kulturális Szervezőirodában kaphatók / Tamási Áron Színház nagyterme.

PÉNTEK, március 15.

KOSZORÚZÁSOK A SEPSISZENTGYÖRGYI EMLÉKMŰVEKNÉL
10:00    Kiss János ágyúöntő emléktáblája (Olt utca, 16. szám)
10:00    Váradi–Bartalis vesztőhely (Őrkő) – Közreműködnek a Váradi József Álatlános Iskola
gimnazistái, illetve a Néri Szent Fülöp Általános Iskola tanulói
11:00   Vártemplom – Cínterem (Református Vártemplom) – közreműködnek a Plugor Sándor 
Művészeti Líceum diákjai
11:00    Gábor Áron-szobor és Nicolae Bălcescu-szobor (Csíki negyed) – Közreműködnek a
Gödri Ferenc Általános Iskola tanulói
11:00    Váradi–Bartalis siralomház emléktáblája (Lábas Ház) – Közreműködnek a
Mikes Kelemen Elméleti Líceum diákjai
11:30    Gróf Mikó Imre szobra (Erzsébet park) – Közreműködnek a
Székely Mikó Kollégium és a Református Teológiai Líceum diákjai   
12:00    Gábor Áron-emléktábla (Bod Péter Megyei Könyvtár épülete) – Közreműködnek a
a Székely Mikó Kollégium tanulói és a sepsiszentgyörgyi cserkészek
12:15    Berde Mózsa szobra (Erzsébet park) - Közreműködnek a Székely Mikó Kollégium tanulói és a sepsiszentgyörgyi cserkészek
12:30    Incze Dániel kopjafás sírhelye (Malomgát utca) – Közreműködnek a sepsiszentgyörgyi
cserkészek és a Székely Mikó Kollégium diákjai
13:00    Kossuth Lajos-szobor (Kónya Ádám Művelődési Ház) – Közreműködik a Sepsiszentgyörgyi Magyar Férfidalárda
13:30    Szemerjai csata emlékműve (Szemerja) – Közreműködnek a Gulliver óvoda és
sepsiszentgyörgyi cserkészek
13.30    Váradi–Bartalis kőtömbös kopjafa (Váradi József Általános Iskola udvarán) –
Közreműködnek a Váradi József Általános Iskola I–IV. osztályos tanulói
13.30    Az eprestetői csata emlékműve (Állomás negyed) – Közreműködnek az Ady Endre
Általános Iskola diákjai

15.30    1848–49-es honvédemlékmű (Erzsébet park)

SZOTYOR
12.00    Koszorúzás – Kőtömbös kopjafa (szotyori református temetőkert)

KILYÉN
11:00    Koszorúzás – ’48-as kopjafás emlékmű (kilyéni református templom)
--------------------------------------------------------------------
14.30    ÜNNEPI FELVONULÁS a Szabadság térre

Nyugati városrészből:

Indulás a Váradi–Bartalis kőtömbös kopjafától (a Váradi-iskolától)
Sorrend:
-    a sepsiszentgyörgyi Szent József-plébánia 040-es Szent György cserkészcsapata, valamint a 115-¬ös számú Bölöni Farkas Sándor cserkészcsapat zászlókkal
-    Étfalvi Szász Band ’93 fúvószenekar
-    Hagyományőrző huszárok és más lovasok: Szilaj Hagyományőrző Egyesület, a Shagya Lovasklub és a Vadon Egyesület lovasai
-    125 méter hosszú székely zászló, amelyet a városban működő magyar tannyelvű iskolák diákjai fognak
-    Sepsiszentgyörgy város elöljárói
-    Ünneplő felvonulók

Keleti városrészből:

Indulás az eprestetői csata emlékművétől (Állomás negyed)
Sorrend:
-    a sepsiszentgyörgyi 14-es számú Dr. Kovács Sándor cserkészcsapat zászlókkal
-    Sepsiszentgyörgy város elöljárói
-    A rétyi Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar
-    Hagyományőrző huszárok és más lovasok: Székely Virtus Hagyományőrző Egyesület, Uzoni hagyományőrző huszárok illetve szabad lovasok
-    125 méter hosszú nemzeti színű zászló, amelyet a városban működő magyar tannyelvű iskolák diákjai fognak
-    Ünneplő felvonulók
--------------------------------------------------------------------

15:30    Koszorúzás az 1848-49-es honvéd emlékműnél az Erzsébet parkban:
-    A város keleti- és nyugati részéből beérkezett elöljárók, politikai pártok képviselői, civil szervezetek képviselői elhelyezik koszorúikat a honvéd emlékműnél
-    Közreműködik a rétyi Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar és a városi egyesített kórusok. A koszorúzást követően az ünneplők átvonulnak a Szabadság téren felállított színpad elé, ahol kezdetét veszi az ünnepi műsor.

ÜNNEPI MŰSOR – Szabadság tér
Műsorvezető: Kolcsár József színművész

16.00    - A magyar lovassági induló dallamára bevonulnak a Szabadság térre a városban működő cserkészcsapatok tagjai, majd a hagyományőrző huszárok. Ezt követően felcsendül a Szózat, amelyet a huszár tisztikar is végig hallgat, majd levonul a térről.
- Fohász! – táncjáték a Székely Mikó Kollégium Néptáncegyüttesének előadásában. 
        Koreorgáfusok: Tőkés Csaba Zsolt és Tőkés Edit
- Ünnepi beszéd – Antal Árpád-András, Sepsiszentgyörgy polgármestere
      - Plugor Sándor Művészeti Líceum diákjainak ünnepi műsora:
- Kormorán - A harangok dala - előadják Kerezsi Csanád Róbert, Gerebenes Ede, Fehér Katalin a Plugor Sándor Művészeti Líceum énekszakos diákjai, zongorán kísér Opra Balázs József
- Kormorán – Ki szívét osztja szét – előadják: Kerezsi Csanád Róbert, Gerebenes Ede, Fehér Katalin, Szekeres Tas, Luppinger Attila, Sóvárd Nándor Attila, az Eufónia Ifjúsági Kamarakórus, zongorán kísér Opra Balázs József
     - Ünnepi beszéd –  Dr. Martonyi János, volt külügyminiszter, diplomata
    - Egyesített kórusok ünnepi műsora. Művészeti vezetők: Maksai József/Jakab Árpád
- Ifjúsági szónok beszéde
- Lelkészi áldás – Nagytiszteletű Bancea Gábor református lelkipásztor, Sepsiszentgyörgy
     IV. – Gyöngyvirág utcai Református Egyházközség
    - Magyar himnusz, Székely himnusz

19:00 „Zúgj Március!” - A Sepsi Kamarakórus és a Voces Női Kar előadása / Háromszék
Táncstúdió

A kórusok és karvezetők

Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar (Réty) – Maksai József
Cantus Firmus Vegyeskar, Magyar Férfidalárda – Jakab Árpád
Pro Musica Kamarakórus, Szemerjai Református Dalárda, Plugor Sándor Művészeti Líceum Eufónia Kamarakórus – Sipos Zoltán
Jubilate Deo Evangélikus Vegyeskórus – Pál Gecse Mihály
Kriza János Unitárius Vegyeskar – Karácsony Gabriella
Székely Mikó Elméleti Líceum diákkórusa, Canticorum Női Kar – Dombora Anna
Refsonor, a Református Teológiai Líceum diákkórusa – Szilágyi Andrea
Mikes Kelemen Elméleti Líceum ifjúsági kórusa – Szőcs Dániel
Laudate Kamarakórus – Lőfi Gellért
Őszirózsa Dalkör – Venczel Anna

SZOMBAT, március 16.
09:00-14:00  A Gáll Lajos Futókör emlékfutása – a résztvevők fogadása az 1848–49-es
honvédemlékműnél (Erzsébet park), majd a Kónya Ádám Művelődési Háznál.



<< vissza



Oldal megjelenítése: 38988    

Városunk

Kulturális intézmények
Tanügyi intézmények
Sportlétesítmények
Várostérkép
Sugásfürdő
Szent György Napok
Székely Vágta
Testvértelepülések
Székelyföld Kulturális Fővárosa

A programról
Zene
Irodalom
Színház
Vizuális művészetek
Ösztöndíjak
Alkotói pályázatok
Játék
Sajtó
Polgármesteri Hivatal

Polgármester
Alpolgármesterek
Városgondnok
Jegyző
Alárendelt intézmények
Igazgatóságok és irodák
Fogadóórák
Közbeszerzések
Típusnyomtatványok
Közhasznú információk
Közigazgatási átláthatóság
Pályázatok
Álláshirdetések
Helyi adók
Közvállalatok vállalatigazgatása
Helyi Tanács

Tanácsosok
Tanácsülések időpontja
Tevékenységi beszámolók
Szakbizottságok
Érdeknyilatkozatok
Vagyonnyilatkozatok
Helyi határozatok
Tanácsosok/Belépés
Archívum 2008-2012
Archívum 2012-2016
Polgári kezdeményezés
Sport pályázatok
Kulturális pályázatok
Ifjúsági pályázatok
Hallgatói ösztöndíj

 Tisztelettel és szeretettel
köszöntöm honlapunkon!

Képgaléria
Eseménynaptár
Jelöljön ki egy dátumot!
Várostérkép
Minden jog fenntartva © Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala 2019 - Honlaptérkép - Szerzői jogvédelem