2017. november 24., Péntek
Hírarchívum
Március 15. – Ünnepi megemlékezés az 1848–1849-es forradalom és szabadságharc tiszteletére

SZOMBAT, március 11.
18.00    A Gáll Lajos Futókör emlékfutása – a résztvevők fogadása az 1848–49-es
honvédemlékműnél (Erzsébet park), majd a Kónya Ádám Művelődési Háznál

HÉTFŐ, március 13.
14.00    Kokárdakészítő műhely – A Háromszéki Fürge Ujjak kézimunkakör és a Balassi Intézet Magyarország Kulturális Központjának sepsiszentgyörgyi irodája közreműködésével / Kónya Ádám Művelődési Ház

KEDD, március 14.
12.00–16.00    Honvéd sírok koszorúzása a temetőkertekben a város iskoláinak közreműködésével
17.00    Hátrahagyottak emlékezete című rendkívüli kültéri tárlat megnyitója a Balassi Intézet Magyarország Kulturális Központjának sepsiszentgyörgyi irodája és a Carola Egyesület szervezésében / Szabadság tér
18.00    Szász Endre művészete Erdélyben című kiállítás a Székely Nemzeti Múzeumban   szervezésében / SzékelyNemzeti Múzeum
19:00    Március 15-i ünnepség a Nyugdíjasok Sugás Érdekvédelmi Szövetsége szervezésében / Székely Nemzeti Múzeum – Bartók terem
19.00    A Georgius és a Csíki kamarazenekarok közös ünnepi hangversenye. A szimfonikus
koncertre érvényesek a hangverseny bérletek, szabadárusításban jegyek a Városi Kulturális Szervezőirodában kaphatók / Tamási Áron Színház nagyterme

SZERDA, március 15.
KOSZORÚZÁSOK A SEPSISZENTGYÖRGYI EMLÉKMŰVEKNÉL
10:00    Kiss János ágyúöntő emléktáblája (Olt utca, 16. szám)
10:00    Váradi–Bartalis vesztőhely (Őrkő) – Közreműködnek a Váradi József Általános Iskola
gimnazistái, illetve a Néri Szent Fülöp Általános Iskola tanulói
11:00    Gábor Áron-szobor és Nicolae Bălcescu-szobor (Csíki negyed) – Közreműködnek a
Gödri Ferenc Általános Iskola tanulói
11:00    Váradi–Bartalis siralomház emléktáblája (Lábas Ház) – Közreműködnek
Mikes Kelemen Elméleti Líceum diákjai
11:30    Gróf Mikó Imre szobra (Erzsébet park) – Közreműködnek a
Székely Mikó Elméleti Líceum és a Református Teológiai Líceum diákjai   
12:00    Gábor Áron-emléktábla (Bod Péter Megyei Könyvtár épülete) – Közreműködnek a
a Kós Károly Szakképző Líceum tanulói és a sepsiszentgyörgyi cserkészek
12:30    Incze Dániel kopjafás sírhelye (Malomgát utca) – Közreműködnek a sepsiszentgyörgyi
cserkészek és a Székely Mikó Kollégium diákjai
13:00    Kossuth Lajos-szobor (Kónya Ádám Művelődési Ház) – Közreműködik a Sepsiszentgyörgyi Magyar Férfidalárda
13:30    Szemerjai csata emlékműve (Szemerja) – Közreműködnek a Gulliver óvoda és
sepsiszentgyörgyi cserkészek
13.30    Váradi–Bartalis kőtömbös kopjafa (Váradi József Általános Iskola udvarán) –
Közreműködnek a Váradi József Általános Iskola I–IV. osztályos tanulói
13.30    Az eprestetői csata emlékműve (Állomás negyed) – Közreműködnek az Ady Endre
Általános Iskola diákjai
15.15    Berde Mózsa szobor-leleplezése (Erzsébet park) 
•    Ünnepi műsor az szentivánlaborfalvi Berde Mózsa Általános Iskola diákjainak előadásában
•    Áldást mond Kovács István unitárius lelkész
•    Beszédet mond Egyed Ákos történész
15.30    1848–49-es honvédemlékmű (Erzsébet park)

SZOTYOR
12.00    Koszorúzás – Kőtömbös kopjafa (szotyori református temetőkert)
KILYÉN
11:00    Koszorúzás – ’48-as kopjafás emlékmű (kilyéni református templom)
--------------------------------------------------------------------
14.30    ÜNNEPI FELVONULÁS a Szabadság térre
    Nyugati városrészből:

Indulás a Váradi–Bartalis kőtömbös kopjafától (a Váradi-iskolától)
A Szilaj Hagyományőrző Egyesület, a Shagya Lovasklub, a Vadon Egyesület lovasai, az étfalvi Szász Band ‘93 Fúvószenekar és Sepsiszentgyörgy cserkészcsapatai részvételével
Keleti városrészből:
Indulás az eprestetői csata emlékművétől (Állomás negyed)
A rétyi Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar, a Székely Virtus Hagyományőrző
Egyesület és Sepsiszentgyörgy cserkészcsapatai részvételével

(vonulás sorrendje: cserkészek, fúvósok, lovasok, zászló, elöljárók, felvonulók)
--------------------------------------------------------------------
ÜNNEPI MŰSOR – Szabadság tér
Műsorvezető: Nagy Kopeczky Kristóf

16.00    Szózat
Ünnepi beszéd – Antal Árpád-András, Sepsiszentgyörgy polgármestere
Jól van dolga a mostani huszárnak, Kecskemét is kiállítja, Kiskunságban verbuválnak – a rétyi Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar és a városi egyesített kórusok
Ünnepi beszéd – Bálint Benczédi Ferenc, Erdély unitárius püspöke
Vajdaszentiványi táncrend – Háromszék Táncegyüttes
Ünnepi beszéd –  Zákonyi Botond, Magyarország bukaresti nagykövete
Koltai Gergely/Role: A költő visszatér – előadják a Plugor Sándor Művészeti Líceum diákjai: Hajdú Csenge (ének), Kerezsi Csanád (ének), Filip Zsombor (gitár)
Ifjúsági szónok beszéde – Az Erdélyi Magyar Ifjak (EMI) által szervezett szónokverseny nyertese
Lelkészi áldás – Szabó Lajos kanonok-plébános
Magyar himnusz, székely himnusz

CSÜTÖRTÖK, március 16.
17.00    Dr. Szekeres Attila István heraldikus, az Erdélyi Címer- és Zászlótudományi Egyesület elnökélnek előadása Magyarország címere és zászlaja címmel,  a magyar zászló és címer napján / Székely Nemzeti Múzeum Bartók terme

19.00    Dr. Süli Attila: Ormai Norbert, az első aradi vértanú
című  könyvének bemutatója a Balassi Intézet Magyarország Kulturális Központjának sepsiszentgyörgyi irodája szervezésében / Bod Péter Megyei Könyvtár Gábor Áron terme

A kórusok és karvezetők

Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar (Réty) – Maksai József
Cantus Firmus Vegyeskar, Magyar Férfidalárda – Jakab Árpád
Pro Musica Kamarakórus, Szemerjai Református Dalárda – Sipos Zoltán
Jubilate Deo Evangélikus Vegyeskórus – Pál Gecse Mihály
Kriza János Unitárius Vegyeskar – Karácsony Gabriella
Székely Mikó Elméleti Líceum diákkórusa, Sepsiszentgyörgyi Női Kar – Dombora Anna
Refsonor, a Református Teológiai Líceum diákkórusa – Szilágyi Andrea
Mikes Kelemen Elméleti Líceum ifjúsági kórusa – Szőcs Dániel
Laudate Kamarakórus – Lőfi Gellért
Őszirózsa Dalkör – Venczel Anna



<< vissza



Oldal megjelenítése: 8475    

Városunk

Kulturális intézmények
Tanügyi intézmények
Sportlétesítmények
Sugásfürdő
Webkamerák
Várostérkép
Turizmus
Sepsiszentgyörgy 550
Székely Vágta
Szent György Napok
Testvértelepülések
Így szépül városunk
Székely hagyományok népszerűsítése
Székelyföld Kulturális Fővárosa

A programról
Zene
Irodalom
Színház
Vizuális művészetek
Ösztöndíjak
Alkotói pályázatok
Játék
Sajtó
Polgármesteri Hivatal

Polgármester
Alpolgármesterek
Városgondnok
Jegyző
Alárendelt intézmények
Igazgatóságok és irodák
Fogadóórák
Közbeszerzések
Típusnyomtatványok
Közhasznú információk
Közigazgatási átláthatóság
Pályázatok
Álláshirdetések
Helyi adók
Közvállalatok vállalatigazgatása
Helyi Tanács

Tanácsosok
Tanácsülések időpontja
Tevékenységi beszámolók
Szakbizottságok
Érdeknyilatkozatok
Vagyonnyilatkozatok
Helyi határozatok
Archívum 2008-2012
Tanácsosok/Belépés
Archívum 2012-2016
Sportprogramok finanszírozása

 Tisztelettel és szeretettel
köszöntöm honlapunkon!

Képgaléria
Eseménynaptár
Jelöljön ki egy dátumot!
Várostérkép
Minden jog fenntartva © Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala 2017 - Honlaptérkép - Szerzői jogvédelem