2017. november 17., Péntek
Hírarchívum
Utazz Meseországba! - Hétpróbás gyermeknap Sepsiszentgyörgyön

Az egész belvárost belakják június elsején a gyermeknapi rendezvények: a Sugás Áruháztól a Gróf Mikó Imre utcán, a korzón, az Erzsébet parkon, a Bodok Szálló parkolóján át, fel egészen a Bod Péter Könyvtár háta mögötti parkig valóságos mesebirodalmat és játékteret hoznak létre.

Tűzgolyót, varázseszközöket, papírkardot és csákót és még sok más érdekes eszközt, tárgyat lehet készíteni a sárkánytámadáshoz, de be lehet barangolni a Cimbi-völgyet, ki lehet próbálni, milyen egy percig szobornak lenni, rejtvényeket lehet fejteni, katonáskodni, vívni, lovagolni, és megírhatják a gyerekek saját mesekönyvüket, meggyógyíthatják a törött szárnyú madárkát vagy éppen megkereshetik a hamuban sült pogácsát.

Aki szeretne megküzdeni a sárkánnyal, be kell szereznie a Meseországba szóló útlevelet, a színház előtt és az Erzsébet park pavilonjának környékén elhelyezett infópontokon. Tizenhét helyszínen zajló foglalkozást lehet az útlevéllel "meglátogatni", azaz kipróbálni, ahol matricát kapnak a résztvevők. Akárcsak a mesében hét próbát kell kiállni, azaz legkevesebb hét foglalkozáson kell részt venni, beszerezni és beragasztani a matricákat az útlevélbe ahhoz, hogy  Szent György lovagként megküzdhessenek a kerekerdőben rejtőzködő sárkánnyal.

Az Erzsébet parkban a pavilonnál elhelyezett színpadon sepsiszentgyörgyi és a környező településekről érkező óvodások, iskolások lépnek fel, a Gróf Mikó Imre utcában gyereknapi vásárt tartanak, ezek mellett a nap folyamán ügyességi és sport vetélkedőkön lehet részt venni, kipróbálni a műfalmászást vagy akár a változatos kézműves foglalkozásokat, be lehet nevezni a főzőversenyre, lesz csokiszökőkút,  mondókázás, táncház, kutyasimogatás, vadászmotívumok festése és aszfaltrajzverseny is szerepel a programban. A rendezvények tizenegy órától este hat óráig zajlanak, a kétévesektől a kamaszokig minden korosztálynak van megfelelő programpont.

 A gyermeknapot Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala szervezi több mint harminc partnerszervezettel és kulturális intézménnyel közösen. A részletes program elérhető a www.sepsi.ro honlapon.

Támogatók: Bibco Rt. Bibarcfalva, Bertis Kft., Diószegi Pékség, Bon Sweet Bon Kft.,Babi Pékség
 


PROGRAM
Gyermeknap
2015. június 1. – hétfő

Gróf Mikó Imre utca
10:00-19:00    Gyermeknapi vásár   

Szent György tér - programok a Sugás áruház szervezésében
11:00-17:00    Légvár
11:00-17:00    Arcfestés
11:00-17:00    Élő adás a Sepsi Rádióval
11:00-15:00    Kézműves foglalkozások a Guzsalyas Alapítvánnyal
12:00-13:00    Tematikus aszfaltrajz-verseny
12:00-16:00    Lufihajtogatás bohóccal
13:00-15:00    Szabadtéri játékok, bohóccal

Vadászmúzeum  – Vadon Egyesület
13:00-15:00    Vázlatok, tanulmányok, kompozíciók készítése (V-VIII. és IX-XII. osztályosok)
12:00-16:00    A vadon élővilága kis zászlón (óvodások, I-IV. osztályosok)
13:00-17:00    Vadászmotívumok festése (óvodások, I-XII. osztályosok)                    
 

Szabadság tér

11:00 -18:00     Hulladékgazdálkodásra nevelő játékok (Kukatündér) – TEGA. A bukaresti ECO-ROM Ambalaje Rt. támogatásával jelen lesz egy jelmezbe öltözött személy, aki a gyerekek hangulatáért  felel
11:00-14:00    
Kutyasimogatás, sétáltatás és örökbefogadási lehetőség –  TEGA – Szépmezői Kutyamenhely      
11:00 -18:00   
Varázsdob, törött szárnyú madárka, varázskövek, varázs-síp,korona készítés – Vöröskereszt
11:00-18:00    
Szív az észben – ész a szívben – Kovászna Megyei Erőforrás és
Nevelési Tanácsadó Központ
11:00-18:00    
Műfalmászás – Alpamayo kft.
11:00-18:00   
  Arcfestés, hamubasült pogácsa megkeresése, titkosírás,lufihajtogatás, feladatlapok, pohárfújás, tombola – Életfa Családsegítő Egyesület
16:00           
     Futó és bicikliverseny – Alpinsport Egyesület
17:00           
     Ügyességi versenyek: bicikli, görkorcsolya, gördeszka  – Jacko Sport
16:30-17:00     
Moderntánc Simona Marcuval
17:00              
Zumba villámcsődület Titesz Tündével
17:00              
Tombola sorsolás – Kiwanis Klub
18:00              
Táncház – Folker együttes vezetésével

 
Új Stúdió – próbaterem
11:00-12:00,12:30-13:30, 16:00-17:00,17:30-18:30     

Mondókák és ölbeli játékok elsajátítása 0-3 éves gyermekek és szüleik számára – Csodagyerek Egyesület, foglalkozásvezetők: Kerekes Réka és Dombay Imola pszichológusok
 
Bodok Szálloda parkolója
11:00-18:00            Autoliv Gyermeknap

Erzsébet park
11:00-18:00            Nemezelés-oktatás (3-17 éves gyerekeknek) – Rotary-ház
11:00-18:00            Varázsszerek és egyéb boszondérságok – Gyulafehérvári Caritas
11:00-15:00            Szoborpark, drámapedagógiai foglalkozás – OSONÓ Színházműhely
11:00-18:00            Cimbi-völgy (élménypedagógiai projekt, 10-15 éves gyerekeknek) – Cimbora Alapítvány
12:00-13:00            Tombolahúzás – Máltai Szeretetszolgálat
11:00-18:00            Gipszfestés, arcfestés – SZIK
11:00-18:00            Papírkard-készítés, papír-lovagcsákó készítés, kifestő – HITI
11:00 -18:00           Gipsztojás és gyertyatartók festése – Bakó Éva (Hareva)
11:00-18.00            Kalandjaim a mesés aranyerdőben  –  interaktív mesefüzet összeállítása, csokiszökőkút – Choco Pack kft.,

Gyermekek Palotája   
11:00-18:00            Játékok a múltból – Erszi Egyesület
11:00-18:00            Zöldséghangszerek készítése – Erszi Egyesület

Színpad  (Pavilon – Erzsébet park)
10:00-10.30           Kováts András Fúvószenekar – Réty
10:30-11:00           Furulya, gyerekdalok, népi dalok, reneszánsz dalok – Székely Mikó Kollégium, III. B. osztály
11:00-11:15           Népi gyermekjátékfűzés – Hófehérke Napköziotthon, Vackor     középcsoport
11:15-11:30           Népi gyermekjátékfűzés – Hófehérke Napköziotthon,  Micimackó     középcsoport
11:30-11:50           Francia, angol és román nyelvű dalok Raula Rauca előadásában,  Mihai     Viteazul Főgimnázium
11:50 -12:00          Furulya – Ady Endre Általános Iskola, I. osztály 
12:00 -15:00        Moldvai táncok  – Gödri Ferenc Általános Iskola tanulói
    Népi gyerekjátékok – Csipike Napköziotthon középcsoport 
    Népi gyerekjátékok és felcsíki táncok – Csipike Napköziotthon, nagycsoport
    Moldvai táncok – kökösi Gábor Áron Általános Iskola, I-IV. osztály             
    Énekes, táncos népi gyerekjátékok – Mikes Kelemen Elméleti  Líceum, előkészítő osztály
    Kanásztánc – illyefalvi Gál Dániel Óvoda, nagycsoport      
    Táncos népi gyerekjátékok – illyefalvi Gál Dániel Óvoda, középcsoport
    Népi gyerekjátékok és felcsíki táncok – sepsiszentgyörgyi 5-ös számú óvoda
    Moldvai táncok – illyefalvi László Lukács Általános Iskola, I-IV. osztályos  tanulói.
    Ugrós táncok –Református Kollégium, előkészítő osztály
    Népi gyermekjátékok –Református Kollégium, I. osztály
    Moldvai táncok – Mikes Kelemen Elméleti Líceum, II. C osztály
    Felcsíki táncok – Mikes Kelemen Elméleti Líceum, II. A osztály
    Pünkösdölő – Mikes Kelemen Elméleti Líceum, IV. A osztály
    Moldvai táncok – Székely Mikó Kollégium, előkészítő B osztály
    Népi gyermekjátékok és felcsíki táncok – Kőrösi Csoma Sándor Napköziotthon, nagycsoport
    Dél-dunántúli táncok – mikóújfalusi Murgó néptáncegyüttes
    Népi gyermekjátékok és felcsíki táncok – Pinocchio Napköziotthon, nagycsoport
    Moldvai táncok – Székely Mikó Kollégium, előkészítő A osztály
    Széki táncok – mikóújfalusi Murgó néptáncegyüttes
    Moldvai táncok – Székely Mikó Kollégium, előkészítő C osztály
    Szatmári táncok –  Gyermekek Palotája, Batyus néptáncegyüttes
    Néptánc – Gödri Ferenc Általános Iskola II. B és  II. C osztály

A 12:00-15:00 óráig tartó színpadi műsor néptánc-oktatója: Gáspár Attila, a sepsiszentgyörgyi Batyus Egyesület egyik alapító tagja.

15:00-15:15        A szotyori Morzsák néptánccsoport (óvodáscsoport)
15:15-15:20        A szotyori Rügyek ifjúsági néptánccsoport (V-VII osztály)
15:35-15:45        Tánc – Rotary Ház
15:50-16:00        Ének, furulya – Nicolae Colan Általános Iskola, III. B., IV. B., VII.D. osztálya

 Bod Péter Megyei Könyvtár mögötti park
11:00-18:00       Puhakönyves mesék: 1-3 éves korosztály, kreativitást,  finommotorikát fejlesztő interaktív foglalkozások, kézműves textiljátékokkal – Sikló Egyesület
11:00-18:00       Vasutas játékok: 2-10 éves korosztály – Sikló Egyesület
11:00-18:00       Irodalmi kvíz, szójátékok, rejtvények apróknak, nagyoknak, mandala színezés – Bod Péter Megyei Könyvtár gyerekrészlege


Bod Péter Megyei Könyvtár mögötti völgy
11:00-18:00          Katonáskodás elsajátítása, szablyavívás, gyakorlatok végzése fapuskákkal, lovaglás – Székely Virtus Hagyományőrző Egyesület
11:00-18:00           Bogrács főzőverseny – Szabadtűzi Lovagrend

Tein Teaház
13 órától meseolvasás – felolvas Müller Henrietta – jó idő esetén a Tein Teaház mögötti játszótér a helyszín
13:30 – megnyitó – Kiállítás Színvarázslat címmel a Waldorf óvodások és iskolások akvarell festményeiből
 
Egész délután: gyerekkönyvek antikváriuma.

 

Szervezők és partnerek:

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala, Cimborák Bábszínház

Alpamayo Kft., Alpinsport Egyesület, Autoliv,Bod Péter Megyei Könyvtár, Cimbora Alapítvány, Bakó Éva, Choco Pack, Caritas Családsegítő Szolgálat, Csodagyerek Egyesület, Életfa Családsegítő Egyesület, Erszi Egyesület, Folker együttes,  Gyerekek és Tanulók Palotája, HITI, Jacko Sport, Kiwanis Klub, Kónya Ádám Művelődési Ház, Kovászna Megyei Erőforrás és Nevelési Tanácsadó Központ, Kovászna Megyei Vöröskereszt, Máltai Szeretetszolgálat, OSONÓ Színházműhely, Pro Waldorf Egyesület, Rotary ház, Sepsi Bike, Sepsi rádió, Sikló Egyesület, Sugás áruház, Szabadtűzi Lovagrend, Székely Virtus Hagyományőrző Egyesület, SZIK,TEGA Rt., Vadon Egyesület





 



<< vissza



Oldal megjelenítése: 6721    

Városunk

Kulturális intézmények
Tanügyi intézmények
Sportlétesítmények
Sugásfürdő
Webkamerák
Várostérkép
Turizmus
Sepsiszentgyörgy 550
Székely Vágta
Szent György Napok
Testvértelepülések
Így szépül városunk
Székely hagyományok népszerűsítése
Székelyföld Kulturális Fővárosa

A programról
Zene
Irodalom
Színház
Vizuális művészetek
Ösztöndíjak
Alkotói pályázatok
Játék
Sajtó
Polgármesteri Hivatal

Polgármester
Alpolgármesterek
Városgondnok
Jegyző
Alárendelt intézmények
Igazgatóságok és irodák
Fogadóórák
Közbeszerzések
Típusnyomtatványok
Közhasznú információk
Közigazgatási átláthatóság
Pályázatok
Álláshirdetések
Helyi adók
Közvállalatok vállalatigazgatása
Helyi Tanács

Tanácsosok
Tanácsülések időpontja
Tevékenységi beszámolók
Szakbizottságok
Érdeknyilatkozatok
Vagyonnyilatkozatok
Helyi határozatok
Archívum 2008-2012
Tanácsosok/Belépés
Archívum 2012-2016
Sportprogramok finanszírozása

 Tisztelettel és szeretettel
köszöntöm honlapunkon!

Képgaléria
Eseménynaptár
Jelöljön ki egy dátumot!
Várostérkép
Minden jog fenntartva © Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala 2017 - Honlaptérkép - Szerzői jogvédelem