2017. november 23., Csütörtök
Hírarchívum
2015-03-10: Március 15. - Ünnepi megemlékezés az 1848–1849-es forradalom és szabadságharc tiszteletére

Március 15.
Ünnepi megemlékezés az 1848–1849-es forradalom és szabadságharc tiszteletére

--- 2015 ---

 



PÉNTEK, március 6.
19.00    Székely Március Szónokverseny – Erdélyi Magyar Ifjak sepsiszentgyörgyi
szervezete

HÉTFŐ, március 9.
14.00     Kokárdakészítő műhely – A Háromszéki Fürge Ujjak kézimunkakör és a Markó Attila
Sepsiszentgyörgyi Parlamenti Képviselő Iroda közreműködésével / Kónya Ádám Művelődési Ház   
19.00    Huszárik filmklub – Ajánlok egy filmet! Petőfi'73 (1973, magyar játékfilm) / Tein Teaház

SZERDA, március 11.
18:00    Március 15-i ünnepség a Nyugdíjasok Sugás Szövetsége szervezésében / Székely
Nemzeti Múzeum – Bartók terem

CSÜTÖRTÖK, március 12.
19.00    Filmvetítés: 80 huszár (1978, magyar játékfilm), rendező: Sára Sándor / EMI iroda, Lábas Ház, 8. szám

PÉNTEK, március 13.
KOSZORÚZÁSOK A SEPSISZENTGYÖRGYI EMLÉKMŰVEKNÉL
10.00    Gábor Áron-szobor és Nicolae Bălcescu-szobor (Csíki negyed) – Közreműködnek a
Gödri Ferenc Általános Iskola tanulói
11.00    Váradi–Bartalis siralomház emléktáblája (Lábas Ház) – Közreműködnek a Mikes
Kelemen Elméleti Líceum diákjai
11.30    Gróf Mikó Imre szobra (Erzsébet park) – Közreműködnek a Székely Mikó Elméleti
Líceum és a Református Teológiai Líceum diákjai
13.00    Gábor Áron-emléktábla (Bod Péter Megyei Könyvtár épülete) – Közreműködnek a Kós
Károly Szakképző Líceum tanulói és a sepsiszentgyörgyi cserkészek
13.30    Incze Dániel kopjafás sírhelye (Malomgát utca) – Közreműködnek a sepsiszentgyörgyi
cserkészek és a Székely Mikó Elméleti Líceum diákjai

--------------------------------------------------------------------

13.00    A te szabadságod napja – Március 13-i felvonulás a Március 13. térre

--------------------------------------------------------------------

19.00    A Georgius és a Csíki kamarazenekarok közös ünnepi hangversenye. A szimfonikus
koncertre érvényesek a hangverseny bérletek, szabadárusításban jegyek a Városi
Kulturális Szervezőirodában kaphatók / Tamási Áron Színház nagyterme


SZOMBAT, március 14.

KOSZORÚZÁSOK A SEPSISZENTGYÖRGYI EMLÉKMŰVEKNÉL
10.30    Kiss János ágyúöntő emléktáblája (Olt utca, 16. szám)
11.00    Kossuth Lajos-szobor (Kónya Ádám Művelődési Ház)

--------------------------------------------------------------------
18.00    Egyed Ákos: Háromszék szabadságharca 1848-49-ben (történelmi jelentőségű
események)  - Magyar Erdélyért Egyesület / Bod Péter Megyei Könyvtár, Gábor Áron terem
 
VASÁRNAP, március 15.
SZOTYOR
10.30    Koszorúzás – Kőtömbös kopjafa (szotyori református temetőkert)

--------------------------------------------------------------------

KILYÉN
12.00  Koszorúzás – ’48-as kopjafás emlékmű (kilyéni református templom)
--------------------------------------------------------------------

KOSZORÚZÁSOK A SEPSISZENTGYÖRGYI EMLÉKMŰVEKNÉL
10.00    Váradi–Bartalis vesztőhely (Őrkő) – Közreműködnek a Váradi József Álatlános Iskola
gimnazistái, illetve a Néri Szent Fülöp Általános Iskola tanulói
10.00    Szemerjai csata emlékműve (Szemerja) – Közreműködnek a Gulliver óvoda és
sepsiszentgyörgyi cserkészek
11.00    Váradi–Bartalis kőtömbös kopjafa (Váradi József Általános Iskola udvarán) –
Közreműködnek a Váradi József Általános Iskola I–IV. osztályos tanulói
11.30    Az eprestetői csata emlékműve (Állomás negyed) – Közreműködnek az Ady Endre
Általános Iskola diákjai
12.45    1848–49-es honvédemlékmű (Erzsébet park)

--------------------------------------------------------------------

10.00–12.00 Márciusi ifjak: nemzeti hangulatú versek felolvasása – Háromszéki Ifjúsági
Tanács, a Kovászna Megyei Középiskolások Szövetsége és a Plugor Sándor Művészeti
Líceum Drámatagozatos diákjainak közreműködésével / Tein Teaház előtti tér

12.00    ÜNNEPI FELVONULÁS a Szabadság térre
Nyugati városrészből:
Indulás a Váradi–Bartalis kőtömbös kopjafától (a Váradi-iskolától)
A Szilaj Hagyományőrző Egyesület, a Shagya Lovasklub, a Vadon Egyesület lovasai, az étfalvi Szász Band ‘93 Fúvószenekar és Sepsiszentgyörgy cserkészcsapatai részvételével


Keleti városrészből:
Indulás az eprestetői csata emlékművétől (Állomás negyed)
A rétyi Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar, a Székely Virtus Hagyományőrző
Egyesület és Sepsiszentgyörgy cserkészcsapatai részvételével

--------------------------------------------------------------------

13:00 ÜNNEPI MŰSOR – Szabadság tér

  • Szózat
  • Ünnepi beszéd – Antal Árpád András, Sepsiszentgyörgy polgármestere
  • Kossuth Lajos azt üzente; Huszár gyerek – a rétyi Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar és a városi egyesített kórusok
  • Huszárverbunk és kardos tánc – A Szilaj Hagyományőrző Egyesület 11-es Székely Határőr Huszárezred, Első Század, Gidófalva. Koreográfus: Imreh Márton Enikő
  • Ünnepi beszéd – Bogos Tivadar, a Székelykevei Helyi Közösség Tanácsának elnöke
  • Petőfi Sándor: A nép nevében – előadja: Jankó Emese, 8. osztályos tanuló, Székelykeve
  • Bukovinai leány karikázó – A Székelykevei Zsárkó Zrenyanin általános iskola műsora. Koreográfus: Kiss Zoltán
  • Bukovinai csárdás és Szilladri – A Székelykevei Művelődési Egyesületek és Civil Szervezetek Szövetségének műsora. Koreográfus: Kiss Zoltán
  • Bukovinai székely népdalok – Antal Anna és Csernik Kornélia műsora
  • Ünnepi beszéd  – Soltész Miklós, egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár
  • Ünnepi beszéd – Kelemen Hunor, parlamenti képviselő és a Romániai Magyar Demokrata Szövetség elnöke
  • Most szép lenni katonának; Jól van dolga a mostani... – a rétyi Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar és a városi egyesített kórusok
  • Ifjúsági szónok beszéde – Az Erdélyi Magyar Ifjak (EMI) által szervezett szónokverseny nyertese, Mucha Oszkár
  • Kecskemét is kiállítja; Kiskunságban verbuválnak – a rétyi Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar és a városi egyesített kórusok
  • Lelkészi áldás – Kovács István, unitárius lelkész
  • Magyar himnusz, székely himnusz

 

Műsorvezető: Kalamár György színművész

A kórusok és a karvezetők

Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar (Réty) – Maksai József
Cantus Firmus Vegyeskar, Magyar Férfidalárda – Jakab Árpád
Pro Musica Kamarakórus, Szemerjai Református Dalárda – Sipos Zoltán
Jubilate Deo Evangélikus Vegyeskórus – Pál Gecse Mihály
Kriza János Unitárius Vegyeskar – Karácsony Gabriella
Székely Mikó Elméleti Líceum diákkórusa, Sepsiszentgyörgyi Női Kar – Dombora Anna
Refsonor, a Református Teológiai Líceum diákkórusa – Szilágyi Andrea
Mikes Kelemen Elméleti Líceum ifjúsági kórusa – Szőcs Dániel
Laudate Kamarakórus – Lőfi Gellért
Őszi Rózsa Dalkör – Venczel Anna

 

 






 



<< vissza



Oldal megjelenítése: 2545    

Városunk

Kulturális intézmények
Tanügyi intézmények
Sportlétesítmények
Sugásfürdő
Webkamerák
Várostérkép
Turizmus
Sepsiszentgyörgy 550
Székely Vágta
Szent György Napok
Testvértelepülések
Így szépül városunk
Székely hagyományok népszerűsítése
Székelyföld Kulturális Fővárosa

A programról
Zene
Irodalom
Színház
Vizuális művészetek
Ösztöndíjak
Alkotói pályázatok
Játék
Sajtó
Polgármesteri Hivatal

Polgármester
Alpolgármesterek
Városgondnok
Jegyző
Alárendelt intézmények
Igazgatóságok és irodák
Fogadóórák
Közbeszerzések
Típusnyomtatványok
Közhasznú információk
Közigazgatási átláthatóság
Pályázatok
Álláshirdetések
Helyi adók
Közvállalatok vállalatigazgatása
Helyi Tanács

Tanácsosok
Tanácsülések időpontja
Tevékenységi beszámolók
Szakbizottságok
Érdeknyilatkozatok
Vagyonnyilatkozatok
Helyi határozatok
Archívum 2008-2012
Tanácsosok/Belépés
Archívum 2012-2016
Sportprogramok finanszírozása

 Tisztelettel és szeretettel
köszöntöm honlapunkon!

Képgaléria
Eseménynaptár
Jelöljön ki egy dátumot!
Várostérkép
Minden jog fenntartva © Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala 2017 - Honlaptérkép - Szerzői jogvédelem