2017. szeptember 24., Vasárnap
Hírarchívum
Gyermeknapi programok Sepsiszentgyörgyön és Benedekmezőn

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala, a Kónya Ádám Művelődési Ház, a Sugás áruház és partnereik idén is megszervezik a gyermeknapot a város központjában, illetve Benedekmezőn. Május 30-án, pénteken a városközpontban zajlanak a gyermek-programok, június 1-én, vasárnap kerül sor a benedekmezői családi lovas programokra.

 

Pénteken délelőtt 10 órától a színpadi programot a rétyi Kováts András Fúvószenekar nyitja, ezt követően óvodás és iskolás gyerekek ének és táncbemutatói lesznek láthatóak. 18 órától, szintén a színpadon a Folker együttes vezetésével rophatják a táncot kicsik és nagyok egyaránt. 

 

Az előző évekhez híven a városközpont több pontján is (Szabadság tér, Szent György tér, Erzsébet park)  színes gyermekfoglalkozásokon vehetnek részt a nap ünnepeltjei. 11 és 19 óra között kézműves foglalkozásokkal, ügyességi- és sport vetélkedőkkel, tombolákkal, műfalmászással, arcfestéssel, gyermeknapi vásárral és sok más izgalmas programmal készülnek a szervezők.

Gyermeknap Sepsiszentgyörgyön 2014 - plakát

A Bod Péter Megyei Könyvtár gyerekrészlegén meseolvasással, japán papírszínházzal, origamival és mandalaszínezéssel kedveskednek az odalátogatóknak, de érdemes ellátogatni a Székelyföldi Vadászati Kiállításra a Bene-házba, valamint az ott sorra kerülő tevékenységekre is.

 

Az idei év különlegessége a Benedekmezőn szervezett családi lovas program. Június 1-én, vasárnap 11 órától Huszár és honvédtüzér nyílt napon vehetnek részt a  családosok,  a Székely Virtus Hagyományőrző Egyesület és a Vadon Egyesület szervezésében. A látogatók huszár- és honvédtűzér bemutatókat láthatnak, lovagolhatnak, megismerhetik a hagyományos huszár ruházatot és fegyverzetet, és bográcsban készült hagyományos ételt kóstolhatnak meg. A Sepsi Bike és a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház közös családi biciklizést szervez Benedekmezőre, indulás 10 órától a Tamási Áron Színház elől. Akinek nincs biciklije, a Multi-Trans által biztosított autóbuszokkal juthat ki a helyszínre, városi buszjeggyel vagy bérlettel, 11 és 15 óra között óránként indulnak buszjáratok, Benedekmezőről vissza Sepsiszentgyörgyre, szintén óránként, 11.30 és 15.30 között.

 

A gyereknapi programok miatt május 29-én este, illetve 30-án egész nap korlátozzák a forgalmat a városközpontban. 

 

PROGRAM

 

 

Péntek, 2014. május 30.

 

Szent György tér – programok a Sugás áruház szervezésében

10:00–18:00    Légvár

10:00–18:00    Arcfestés

10:00–18:00    Élő adás a Sepsi Rádióval

11:00–15:00    Kézműves foglalkozások – Guzsalyas Alapítvány

12:00–13:00    Tematikus aszfaltrajzverseny

12:00–16:00    Lufihajtogatás bohóccal

13:00–15:00    Ügyességi vetélkedő

 

Szabadság tér

 

10:00–14:00    Viaszkréta és vízfesték – Pro Waldorf Egyesület

10:00–16:00     Tombola – Életfa Családsegítő Egyesület

10:00–17:00    Rajzverseny – Életfa Családsegítő Egyesület

10:00–19:00    Hulladékgazdálkodásra nevelő játékok, kreatív műhely – TEGA Rt.                           

10:00–19:00    Régi gyermekjátékok felelevenítése – Turulmadár Ifjúsági Iroda

10:00–19:00     Arcfestés, kézműves foglalkozások, trambulin – Kovászna Megyei Vöröskereszt

10:00–19:00    Kézműves és játéksarok – SZIK

10:00–19:00    Arcfestés, versenyek és játékok – HITI

10:00–19:00    Kézműves foglalkozások, arcfestés – Életfa Családsegítő Egyesület

10:00–19:00    Gipszfestés – Bakó Éva (Hareva)

11:00–12:00    Célbalövő verseny – Életfa Családsegítő Egyesület

11:00–19:00    Népi gyermekjátékok – Romániai Magyar Cserkészszövetség

11:00–19:00    Kézműves tevékenységek – Gyerekek és Tanulók Palotája

11:00–19:00    Műfalmászás – Alpamayo Kft.

12:00–15:00    Ismerkedés a kosárlabdával – Kajdacsi Judit (Sepsi SIC kosárlabdacsapat)

13:00–19.00    Játékok a múltból – Erszi Egyesület

14:00–16:00     Origami selyempapírból, mappakészítés – Pro Waldorf Egyesület

15:00–16:00     Minestrone Band zöldségzenekar – ERSZI Egyesület

15:30               Futó és bicikliverseny –  Alpinsport Egyesület

16:00               Tombolasorsolás – Életfa Családsegítő Egyesület

16:00–19:00     Gyapjú és gyurmabábok készítése –  Pro Waldorf Egyesület

17:00               A rajzverseny eredményhirdetése és a versenyre szavazók ajándékainak sorsolása –  Életfa Családsegítő 
                       Egyesület

17:00               Ügyességi versenyek: bicikli, görkorcsolya, gördeszka – Jacko Sport

17:00–19:00     Junior Gastro Fest – Erszi Egyesület (Korzó Irish Pub)



Erzsébet park – a pavilon környékén

 

10:00–13:00      Puhakönyves mesék, 1-3 éves korosztálynak – Sikló Egyesület
10:00–14:00     Ösztönzünk egy új generációt: kreatív műhelyek madarakról – Romániai Ornitológiai Szövetség, ALUTUS
                       Hosszútávú Közösségfejlesztési Egyesület, Süvöltő Ornitológiai Kör, partner: Keleti Kárpátok Nemzeti Múzeuma /
                       a Keleti Kárpátok Nemzeti Múzeum udvarán

10:00–19:00     Nemezelés és gipszfestés – Rotary ház       

10:00–19:00     Novellinák, Hablatyok és Zagyvák udvara – Caritas Családsegítő Szolgálat

10:00–19:00     Játszás kartonvárakban és házakban – Karton Network

11:00–15:00      Palacsintasütés – Irisz ház

12:00–13:00      Tombolasorsolás – Máltai Szeretetszolgálat

15:00–19:00      Puhakönyves mesék, 1-3 éves korosztálynak – Sikló Egyesület

16:00–16:30 / 17:30–18:00      A mondókák és ölbeli játékok elsajátítása 0–3 éves gyermekek és szüleik számára – Csodagyerek
                        Egyesület, foglalkozásvezetők: Kerekes Réka és Dombay Imola pszichológusok

 

Bod Péter Megyei Könyvtár – gyermekrészleg

 

10:00–19:00    Meseolvasás, japán papírszínház, origami és mandalaszínezés
13:00–19:00    Szente  B.  Levente: Tücsök,  Zöld  Manó  és  a többiek című  meseregényének többfelvonásos bemutatója

 

Vadászmúzeum – Vadon Egyesület

 

13:00–15:00    Képzőművészeti foglalkozás

15:00–17:00    Gyerek tárlatvezetés

17:00              A tárlatvezető gyerekek díjazása

 

Színpad –  Gróf Mikó Imre utca

 

10:00    A rétyi Ifjúsági Fúvószenekar – Karmester: Maksai József

11.00    Ének és táncbemutató – Árvácska Napköziotthon óvodásai

11.10    Zumba bemutató – Nicolae Colan Általános Iskola tanulói

11.20    Népi gyermekjátékok és néptánc bemutató – Hófehérke Napköziotthon óvodásai

11.50    Táncbemutató – Gödri Ferenc Általános Iskola tanulói

12.20    Ének és táncbemutató – Nicolae Colan Általános Iskola tanulói

12.40    Népi gyermekjátékok – Mikes Kelemen Elméleti Líceum I. A. és I. C. osztályos tanulói

13.00    Gyermekjátékok – Kőrösi Csoma Sándor Napköziotthon óvodásai

13:15    Zumba bemutató, oktató: Bogdán Laura – Rotary ház

13:30    Néptánc bemutató – Nemere tánccsoport, Lécfalva

13:30    Moderntánc bemutató  – Gyerekek és Tanulók Palotája

14:00    Néptánc bemutató – Batyus tánccsoport, Gyermekek és Tanulók Palotája

15:00    Zumba bemutató – Rügyek tánccsoport, Szotyor

15:10    Moderntánc bemutató –  Gyermekek és Tanulók Palotája

16:00    Néptánc bemutató –  Mikes Kelemen Elméleti Líceum II. A. osztályos tanulói

17.00    Megzenésített gyerekversek – Mandula duó

18:00    Táncház – A Folker együttes vezetésével


 

Vasárnap, 2014. június 1.

Huszár és honvédtüzér nyílt nap – a Székely Virtus Hagyományőrző Egyesület és a Vadon Egyesület szervezésében / Benedekmező

 

10:00             Családi biciklizés Benedekmezőre. Indulás a Tamási Áron Színház elől – Sepsi Bike és Dr. Fogolyán Kristóf
                     Megyei Sürgősségi Kórház

11:00              Köszöntő, a huszár és honvédtüzér csapat bevonulása

11:10              Huszár Karusszel – korabeli huszár- és lókiképzés, csatajelenet és párbaj bemutatása

11:45              Huszár felszerelés és fegyverzet bemutatása

12:00              Honvédtüzér bemutató

12:15              Tökvágás, szablyaforgatás, „hatvágás” megtanítása

12:45–13:45    Huszártörténelem – rövid előadás a huszárság történelméről, huszármesékről

12:45–15:00    Fényképezkedés és lovagoltatás, hagyományőrző ruhák felpróbálása

13:00–15:00    Bográcsolás: babgulyás, zsíroskenyér és egyéb hagyományos étkek a Tribel vendéglő jóvoltából

15:00              Emléklapok átadása

 

Szervezők és partnerek:

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala, Kónya Ádám Művelődési Ház, Sugás áruház, Alpamayo Kft.,Alpinsport Egyesület, Bod Péter Megyei Könyvtár, Caritas Családsegítő Szolgálat, Csodagyerek Egyesület, Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Korház, Életfa Családsegítő Egyesület, Erszi Egyesület, Folker együttes, Guzsalyas Alapítvány, Gyerekek és Tanulók Palotája, HITI, Irisz ház, Jacko Sport, Karton Network, Keleti Kárpátok Nemzeti Múzeuma, Kovászna Megyei Vöröskereszt, Máltai Szeretetszolgálat, Pro Waldorf Egyesület, Romániai Magyar Cserkészszövetség, Rotary ház, Sepsi Bike, Sepsi rádió, Sepsi SIC kosárlabdacsapat, Sikló Egyesület, Székely Virtus Hagyományőrző Egyesület, SZIK,  TEGA Rt., Turulmadár Ifjúsági Iroda, Vadon Egyesület


Támogatók: Bertis Kft., Bibco Rt. Bibarcfalva, Bon Sweet Bon Kft., Diószegi Pékség

 



<< vissza



Oldal megjelenítése: 5001    

Városunk

Kulturális intézmények
Tanügyi intézmények
Sportlétesítmények
Sugásfürdő
Webkamerák
Várostérkép
Turizmus
Sepsiszentgyörgy 550
Székely Vágta
Szent György Napok
Testvértelepülések
Így szépül városunk
Székely hagyományok népszerűsítése
Székelyföld Kulturális Fővárosa

A programról
Zene
Irodalom
Színház
Vizuális művészetek
Ösztöndíjak
Alkotói pályázatok
Játék
Sajtó
Polgármesteri Hivatal

Polgármester
Alpolgármesterek
Városgondnok
Jegyző
Alárendelt intézmények
Igazgatóságok és irodák
Fogadóórák
Közbeszerzések
Típusnyomtatványok
Közhasznú információk
Közigazgatási átláthatóság
Pályázatok
Álláshirdetések
Helyi adók
Közvállalatok vállalatigazgatása
Helyi Tanács

Tanácsosok
Tanácsülések időpontja
Tevékenységi beszámolók
Szakbizottságok
Érdeknyilatkozatok
Vagyonnyilatkozatok
Helyi határozatok
Archívum 2008-2012
Tanácsosok/Belépés
Archívum 2012-2016

 Tisztelettel és szeretettel
köszöntöm honlapunkon!

Képgaléria
Eseménynaptár
Jelöljön ki egy dátumot!
Várostérkép
Minden jog fenntartva © Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala 2017 - Honlaptérkép - Szerzői jogvédelem