2017. szeptember 22., Péntek
Hírarchívum
Március 15. - Program

Ünnepi megemlékezés az 1848–1849-es forradalom és szabadságharc tiszteletére

GÁBOR ÁRON EMLÉKÉV 2014
 

CSÜTÖRTÖK, március 13.
15.00     Kokárdakészítő műhely – A Háromszéki Fürge Ujjak kézimunkakör közreműködésével / Kónya Ádám Művelődési Ház   
18.00     Március 15-i ünnepség a Nyugdíjasok Sugás Szövetsége szervezésében / Székely Nemzeti Múzeum – Bartók terem
19.00     Kiállításmegnyitó: Családban marad 3.  – A 3Mattis kiállítás / Magma Kortárs Művészeti Kiállítótér


PÉNTEK, március 14.

18.00    Kiállításmegnyitó: A szabadságharc ereklyéi – kiállítás Gábor Áron születésének 200 éves évfordulója alkalmából / Székely Nemzeti Múzeum
18.00    Kopjafaavató a Magyar Erdélyért Egyesület szervezésében / Református vártemplom – temetőkert
18.00    Csataterek hőse, tömegek lelkesítője – zenés drámajáték az EMI szervezésében és a Cetz János Általános Iskola előadásában / Bod Péter Megyei Könyvtár Gábor Áron terme

KOSZORÚZÁSOK A SEPSISZENTGYÖRGYI EMLÉKMŰVEKNÉL

10.30    Szemerjai csata emlékműve (református templomkert mellett) – Közreműködik a Gulliver óvoda
11.00    Incze Dániel kopjafás sírhelye (Malomgát utca) – Közreműködnek a Székely Mikó Elméleti Líceum diákjai
12.00    Gábor Áron-szobor és Nicolae Bălcescu-szobor (Csíki negyed) – Közreműködnek a Gödri Ferenc Általános Iskola tanulói
13.00     Váradi–Bartalis siralomház emléktáblája (Lábasház) – Közreműködnek a Mikes Kelemen Elméleti Líceum diákjai
14.00    Gróf Mikó Imre szobra (Erzsébet park) – Közreműködnek a Székely Mikó Elméleti Líceum és a Református Teológiai Líceum diákjai


SZOMBAT, március 15.


SZOTYOR

11.00    Koszorúzás – Kőtömbös kopjafa (szotyori református temetőkert)

KILYÉN
11.30    Koszorúzás – ’48-as kopjafás emlékmű (kilyéni református templom)
19.00    Ünnepi műsor – Közreműködik a kilyéni iskola, óvoda és a Búzavirág kórus / kilyéni kultúrház

SEPSISZENTGYÖRGY

11.00    start@marcius15.most – A Plugor Sándor Művészeti Líceum és a szentesi Horváth
Mihály Gimnázium drámatagozatos diákjainak közös eseményművészete / Tein Teaház,  Osonó Bázis, Plugor Sándor Művészeti Iskola
18.00    A Gáll Lajos Futókör emlékfutása – a résztvevők fogadása / RMDSZ székháza
19.00    A Georgius és a Csíki kamarazenekarok közös ünnepi hangversenye. A szimfonikus koncertre érvényesek a hangverseny bérletek, szabadárusításban jegyek a Városi Kulturális Szervezőirodában kaphatók / Tamási Áron Színház nagyterme


KOSZORÚZÁSOK A SEPSISZENTGYÖRGYI EMLÉKMŰVEKNÉL
10.30    Gábor Áron-emléktábla (Bod Péter Megyei Könyvtár épülete) – Közreműködnek a Kós Károly Szakképző Líceum tanulói
11.00    Kossuth Lajos-szobor (Kónya Ádám Művelődési Ház)
11.00    Váradi–Bartalis vesztőhely (Őrkő) – Közreműködnek a Váradi József Álatlános Iskola gimnazistái, illetve a Néri Szent Fülöp Általános Iskola tanulói
11.00    Kiss János ágyúöntő emléktáblája (Olt utca, 16. szám)
12.00    Váradi–Bartalis kőtömbös kopjafa (Váradi József Általános Iskola udvarán) –
Közreműködnek a Váradi József Általános Iskola I–IV. osztályos tanulói
12.00    Az eprestetői csata emlékműve (Állomás negyed) – Közreműködnek az Ady Endre
Általános Iskola diákjai
13.15    1848–49-es honvédemlékmű (Erzsébet park)
15.15    Incze Dániel kopjafás sírhelye (Malomgát utca) – Közreműködik a dr. Kovács Sándor 14-es cserkészcsapat


12.40    ÜNNEPI FELVONULÁS a Szabadság térre


Nyugati városrészből:
Indulás a Váradi–Bartalis kőtömbös kopjafától (a Váradi-iskolától)
A Szilaj Hagyományőrző Egyesület, a Shagya Lovasklub, az étfalvi Szász Band ‘93
Fúvószenekar és Sepsiszentgyörgy cserkészcsapatai részvételével

Keleti városrészből:
Indulás az eprestetői csata emlékművétől (Állomás negyed)
A rétyi Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar, a Székely Virtus Hagyományőrző
Egyesület és Sepsiszentgyörgy cserkészcsapatai részvételével


ÜNNEPI MŰSOR – Szabadság tér
13.45    Körkép avatása Gábor Áron emlékére – Beszédet mond Tamás Sándor, Kovászna Megyei Tanács elnöke, részt vesz Németh Zsolt, a magyar Külügyminisztérium parlamenti államtitkára és Damokos Csaba, a Képzőművészek Szövetsége sepsiszentgyörgyi fiókjának elnöke
14.00    Szózat
Ünnepi beszéd – Antal Árpád András, Sepsiszentgyörgy polgármestere
Petőfi Sándor: Nemzeti dal – Bartos Barna (ének), Filip Zsombor (gitár), Opra Balázs
(zongora), a Plugor Sándor Művészeti Líceum diákjai
Kányádi Sándor: A kökösi hídon – Szavalja Vadász Bernadette, a Plugor Sándor
Művészeti Líceum diákja
Gábor Áron rézágyúja és a Fehérvári induló – a rétyi Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar és a városi egyesített kórusok
Ifjúsági szónok beszéde – Az Erdélyi Magyar Ifjak (EMI) által szervezett szónokverseny nyertese
Földi István: Gábor Áron (regényrészlet) – Nemes Levente színművész
Kossuth Lajos azt üzente; Huszárgyerek, huszárgyerek; Most szép lenni katonának – a rétyi Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar és a városi egyesített kórusok
Ünnepi beszéd – Németh Zsolt, a magyar Külügyminisztérium parlamenti államtitkára
Lelkészi áldás – Zelenák József evangélikus lelkész-esperes
Magyar himnusz, székely himnusz

Műsorvezető: Kolcsár József színművész

A kórusok és a karvezetők:
Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar (Réty) – Maksai József
Cantus Firmus Vegyeskar, Magyar Férfidalárda – László Attila
Pro Musica Kamarakórus, Szemerjai Református Dalárda – Sipos Zoltán
Jubilate Deo Evangélikus Vegyeskórus – Pál Gecse Mihály
Kriza János Unitárius Vegyeskar – Karácsony Gabriella
Székely Mikó Elméleti Líceum diákkórusa, Sepsiszentgyörgyi Női Kar – Dombora Anna
Refsonor, a Református Teológiai Líceum diákkórusa – Szilágyi Andrea
Mikes Kelemen Elméleti Líceum ifjúsági kórusa – Szőcs Dániel
Laudate Kamarakórus – Lőfi Gellért


VASÁRNAP, március 16.


18.00   „Ha a mi fényünk nem lobogna…”  - ünnepi műsor. Helyszín: Bod Péter Megyei Könyvtár – Gábor Áron Terem. Fellépnek: a Pro Musica Kamarakórus, Kicsid Gizella és Kolcsár József színművészek, László Berta Bianca, a Plugor Sándor Művészeti Líceum zongora szakos növendéke, illetve Bartók Botond, a kézdivásárhelyi Református Kollégium tanulója, a 2013. évi Zúg Március c. szónokverseny díjazottja.

A rendezvény tartalmából: Petőfi Sándor, Vörösmarty Mihály, Farkas Árpád, Bogdán László és Czegő Zoltán költeményei, részletek Petőfi Sándor és Szendrey Júlia naplójából, részletek Mikszáth Kálmán: „Jókai Mór élete és kora” c. regényéből, filmvetítés: Budavár visszafoglalása (részlet „A kőszívű ember fiai” c. játékfilmből) stb.

Fő szervező: Balassi Intézet – Magyarország Kulturális Központja, Sepsiszentgyörgy
Társszervezők: Bod Péter Megyei Könyvtár, Kovászna Megyei tanács


Március 18–20.
19.00    Háromszék Táncegyüttes: Gábor Áron táncdráma. Rendező-koreográfus: Orza Călin / a színház nagyterme
 



<< vissza



Oldal megjelenítése: 3047    

Városunk

Kulturális intézmények
Tanügyi intézmények
Sportlétesítmények
Sugásfürdő
Webkamerák
Várostérkép
Turizmus
Sepsiszentgyörgy 550
Székely Vágta
Szent György Napok
Testvértelepülések
Így szépül városunk
Székely hagyományok népszerűsítése
Székelyföld Kulturális Fővárosa

A programról
Zene
Irodalom
Színház
Vizuális művészetek
Ösztöndíjak
Alkotói pályázatok
Játék
Sajtó
Polgármesteri Hivatal

Polgármester
Alpolgármesterek
Városgondnok
Jegyző
Alárendelt intézmények
Igazgatóságok és irodák
Fogadóórák
Közbeszerzések
Típusnyomtatványok
Közhasznú információk
Közigazgatási átláthatóság
Pályázatok
Álláshirdetések
Helyi adók
Közvállalatok vállalatigazgatása
Helyi Tanács

Tanácsosok
Tanácsülések időpontja
Tevékenységi beszámolók
Szakbizottságok
Érdeknyilatkozatok
Vagyonnyilatkozatok
Helyi határozatok
Archívum 2008-2012
Tanácsosok/Belépés
Archívum 2012-2016

 Tisztelettel és szeretettel
köszöntöm honlapunkon!

Képgaléria
Eseménynaptár
Jelöljön ki egy dátumot!
Várostérkép
Minden jog fenntartva © Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala 2017 - Honlaptérkép - Szerzői jogvédelem